6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

 

Adana Bursa Otobüs Bileti

Adana Bursa otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli Adana Bursa otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın! Adana otobüs bileti uygun fiyatlar ve firma karşılaştırma seçeneğiyle burada!

Bursa Arkeoloji Müzesi, Bursa - Çekirge'deki Kültür Park alanında yaptırılan binasında, 1972 yılında ziyarete açılmıştır. Müzenin 4 teşhir salonu, laboratuvarı, depoları, kütüphanesi ve idare odaları vardır.

Prehistorik Çağ Eserleri ve Sikke Salonunda, Bursa ve çevresinden derlenen Prehistorik çağ eserleri yer alır. Pişmiş topraktan çanak - çömlekler, idollar, figürinler, taş ve madeni eserler, guruplar halinde vitrinlerdedir. Salonun ayrı bir bölümünde, Hellenistik, Roma ve Bizans devirleri ile XV-XVIII. yüzyıllar Avrupa paralarından örnekler bulunan bir Sikke Kolleksiyonu sergilenmektedir.

Taş Eserler Salonunda Bursa, Balıkesir, Bilecik illerini de içine alan geniş bir bölgeden derlenmiş, Arkaik, Hellenistik, Roma ve Bizans devirlerine ait heykeller, kabartmalar, steller, kitabeler, adak taşları, mimari parçalar yer almaktadır. Bölgenin taş işçiliğinin ve heykel sanatının seçkin örnekleri bulunur.

Seramik, Cam ve Madeni Eserler Salonunda, klasik de virler Anadolu uygarlığının Bursa bölgesine ilişkin seramik, cam ve madeni eserlerinden seçkin örnekler sergilenmektedir. Hellenistik ve Roma devri pişmiş toprak figürinler, boyalı kaplar, altın ve bronz süs eşyaları, Roma devri cam eserleri ile salon zengin bir köşedir.

Bursa Arkeoloji Bahçesindeki açık sergilemede de lahitler, sütun ve başlıkları, mezar taşları, heykel ve kabartmalar, mimari parçalar yer alır. Müzenin arşiv belgeleri ve Şeriye Sicilleri'ni de içine alan zengin bir kütüphanesi vardır.

Bursa Cumhuriyet alanında ve Ahmed Vefik Paşa Tiyatrosu binasında bulunan Bursa Sanat Galerisi (Resim ve Heykel Galerisi), Türk ressam ve heykeltraşlarından bazılarının eserlerini içine alır. Galerinin sürekli ve geçici sergileri vardır.

ADANA - BURSA otobüs biletleri, ortalama 101.88 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 16 firma, günde 26 sefer yapmaktadır.

ADANA - BURSA arası yaklaşık olarak 853 km olup ortalama yolculuk 9 saat 21 dakika sürmektedir.

Adana - Bursa seyahatiniz için harita bilgileri, Adana için 37 kuzey enlemi, 35.32133 doğu boylamı ve Bursa için 40.18257 kuzey enlemi, 29.06687 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Adana - Bursa seferi için kalkış noktaları ise Adana için Ceyhan, Kozan, Tufanbeyli, Pozantı, Çatalçam ve Bursa için Gemlik, İnegöl, Karacabey, Mustafakemalpaşa, Orhangazi, İznik, Mudanya, Yenişehir, noktalarıdır.

ADANA - BURSA haritası

En uygun fiyatlarla ADANA - BURSA otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve ADANA - BURSA seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla ADANA - BURSA seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.