6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Adana Eskişehir Otobüs Bileti

Adana Eskişehir otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli Adana Eskişehir otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın!

Yunus Emre Anıtkabiri; Mihalıççık’ın güneyinde, demiryolu yanında bulunan Yunus Emre (Sarıköy) köyündedir. Türk Halk Edebiyatının eşsiz ve en büyük ozanı Yunus Emre (1240-1320)’ye ait anıtkabir; Yunanlıların Kurtuluş Savaşında yıktıkları türbenin yerine 1949 yılında büyük bir çeşme ile birlikte yapılmıştır. 6 Mayıs 1949 tarihinde yapılan bir törenle mezarı açılıp bozulmamış cesedi tabuta konarak yeni türbesine konulmuştu. 50 m. ilerdeki bugünkü modern Anıtkabir’ine ise 24 Mayıs 1970 tarihinde yapılan yine bir törenle taşınmıştır. Anıt mezarı Yunus Emre’nin öğretmeni Hacı Bektaşi Veli’ye ait türbeden getirilen taşlarla yapılmıştır. Sekiz sütun üzerine örtülü ve etrafı açık türbede tek mermer sandukası bulunmaktadır. Mezarı başında her yıl anma törenleri yapılmaktadır.

Çeşmede ise «Haktan inen şerbeti, içtik elhamdülillah» mısraları yer almıştır.

Karaman, Aksaray, Sivas, Ünye, Erzurum, Bursa (Sa’di Tekkesi), Kula (Emre Sultan), Kütahya, Sandıklı ve Isparta gibi birçok şehirlerimizde de Yunus Emre’ye ait olduğu sanılan birçok mezar bulunmaktadır.

ADANA - ESKİŞEHİR otobüs biletleri, ortalama 87.23 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 12 firma, günde 15 sefer yapmaktadır.

ADANA - ESKİŞEHİR arası yaklaşık olarak 701 km olup ortalama yolculuk 7 saat 30 dakika sürmektedir.

Adana - Eskişehir seyahatiniz için harita bilgileri, Adana için 37 kuzey enlemi, 35.32133 doğu boylamı ve Eskişehir için 39.77667 kuzey enlemi, 30.52056 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Adana - Eskişehir seferi için kalkış noktaları ise Adana için Ceyhan, Kozan, Tufanbeyli, Pozantı, Çatalçam ve Eskişehir için Sivrihisar noktalarıdır.

ADANA - ESKİŞEHİR haritası

En uygun fiyatlarla ADANA - ESKİŞEHİR otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve ADANA - ESKİŞEHİR seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla ADANA - ESKİŞEHİR seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.