6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Adana İzmit Otobüs Bileti

Adana İzmit otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli Adana İzmit otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın!

Nymphaion Müzesi; İstanbul Caddesi üzerinde, Yeni Turan İlkokulu yanındadır. H. yüzyılda Romalılar tarafından yapılmıştır. 1930 yılında yapılan arkeolojik kazı sonunda meydana çıkarılmıştır.

Su perileri adına yapılan kutsal çeşmeler Nymphaion adı ile tanınmaktadır. Amta benzeyen bir görünümdedir. Parçalarına bakılacak olursa Anadolu’da bu biçimde yapılmış eski çeşmelerin en büyüğü olduğu görülür.

Orhan Camisi; İç kalenin ortasında, Orhan Mahallesinde, Orhan Caddesinde bir set üzerindedir. 1355 yılında Osmanlı Şehzadesi ve Kocaeli Sancakbeyi Şehzade Süleyman Paşa (1316- 1358) tarafından babası Orhan Gazi adına kiliseden çevrilmiş camilerimizdendir. İzmit’in en eski camisidir. 1839 yılında Osmanlı Veziri Rıfat Paşa tarafından onartılmıştır.

Kare planlıdır. Ağaç bir çatı ile örtülüdür. Bahçesinde bulunan Bizans dönemine ait kilise kalıntıları buranın zamanında bir kilise olarak kullanıldığını göstermektedir.

Caminin yanında bulunan çeşmeyi Canfeda Kethüda Kadın yaptırmış ve 1827 yılında bir onarım görmüştür. Bu husus yazıtında belirtilmiştir. Camiyi babası adına yaptıran Süleyman Paşanın türbesi Bolayır’dadır.

ADANA - İZMİT otobüs biletleri, ortalama 102.32 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 16 firma, günde 28 sefer yapmaktadır.

ADANA - İZMİT arası yaklaşık olarak 829 km olup ortalama yolculuk 8 saat 25 dakika sürmektedir.

Adana - İzmit seyahatiniz için harita bilgileri, Adana için 37 kuzey enlemi, 35.32133 doğu boylamı ve İzmit için 40.77599 kuzey enlemi, 29.94836 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Adana - İzmit seferi için kalkış noktaları ise Adana için Ceyhan, Kozan, Tufanbeyli, Pozantı, Çatalçam ve İzmit için Darıca, Gebze, Gölcük, Karamürsel, Derince, Kandıra, Değirmendere, Tütünçiftlik noktalarıdır.

ADANA - İZMİT haritası

En uygun fiyatlarla ADANA - İZMİT otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve ADANA - İZMİT seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla ADANA - İZMİT seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.