6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Adana Kayseri Otobüs Bileti

ADANA Kayseri otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları Clickbus.com.tr’de! En kaliteli ADANA Kayseri otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın!

Çifte Kümbet; Şehrin 1 km. dışında ve Sivas Caddesindedir. 1247 yılında Selçuklu Sultanı I. Alaattin Keykübat’ın ikinci eşi Melike Adile Hatun adına kızları tarafından yaptırıldığı giriş kapısındaki beyaz mermer üzerine 5 satirli ve hicri 645 (miladi 1247) tarihli yapım yazıtında belirtilmiştir. Karşısında bulunan diğer bir kümbet nedeniyle çifte kümbet adını almıştır.

Türbeye 15 basamaklı bir merdivenle çıkılmaktadır. Kesme taştan yapılmıştır. Dört köşeli bir taban üzerinde sekiz köşeli olup sekizgen bir piramit külahla ör; tülüdür. Geometrik motiflerle süslü kapıda yapım yazıtı ile üst kenarda dolanan sülüs yazılı yazıt (Bakara suresi) bulunmaktadır. Türbede Selçuklu Sultanı I. Alaattin Keykubat’ın ikinci eşi Melike Adile Hatun’un lahiti yer almıştır.

ADANA - KAYSERİ otobüs biletleri, ortalama 51.82 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 7 firma, günde 22 sefer yapmaktadır.

ADANA - KAYSERİ arası yaklaşık olarak 305 km olup ortalama yolculuk 3 saat 29 dakika sürmektedir.

Adana - Kayseri seyahatiniz için harita bilgileri, Adana için 37 kuzey enlemi, 35.32133 doğu boylamı ve Kayseri için 38.73122 kuzey enlemi, 35.47873 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Adana - Kayseri seferi için kalkış noktaları ise Adana için Ceyhan, Kozan, Tufanbeyli, Pozantı, Çatalçam ve Kayseri için Develi, Himmetdede, İncesu, Yahyalı, Yeşilhisar, Pınarbaşı noktalarıdır.

ADANA - KAYSERİ haritası

En uygun fiyatlarla ADANA - KAYSERİ otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve ADANA - KAYSERİ seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla ADANA - KAYSERİ seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.