6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Adana Konya Otobüs Bileti

Adana Konya otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli Adana Konya otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın!

Atatürk Evi ve Kültür Müzesi; Atatürk Caddesinde 40 no. lu eski Vali Konağındadır. Bina 1912 yılında yapılmıştır. 1916 yılında Vali Konağı olmuştur. 1928 yılında Konya Belediyesi tarafından satın alınarak Atatürk'e armağan edilmiştir. Atatürk Konya’ya her gelişinde bu evde kalırdı. Bu ev Atatürk'ün ölümünden sonra yine 1963 yılma kadar Vali Konağı olarak kullanılmıştır. 1963 yılında Atatürk ve Kültür Müzesi olarak açılmıştır.

Binanın alt katında Atatürk’ün eşyaları sergilenmiştir. Girişte Atatürk’ün büstü ile Atamızın Konyaklara söylediği nutku bulunmaktadır. Sağdaki yemek salonunda Atatürk’ün kullandığı giysileri, sofra takımları, sedef kakmalı oyun (satranç, tavla) masası, fotoğrafları, çeşitli belgeler, çeşitli heykeller, daktilo, av tüfeği, Atatürk pulları serisi; bitişiğindeki emir subayları (yaverleri) odasında Atatürk’e armağan edilmiş eserler (İran Şahının armağan ettiği halı desenli masa örtüsü), fotoğraflar, Atatürk hakkında yazılmış kitaplar, Atatürk’ün Kemani Haydar Tatlıyay’a armağan ettiği keman, Dolmabahçe Sarayında Atatürk’ün son günlerinde kullandığı koltuk vs. bulunmaktadır.

Binanın üst kati ise Kültür Müzesidir. Konya’nın tarihini ve kültürünü ilgilendiren eserler arasında Konya kumaşları, giysileri, elişleri, örme çoraplar, gelin odası, kilit ve anahtarlar koleksiyonu bulunmaktadır.

ADANA - KONYA otobüs biletleri, ortalama 63.78 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 23 firma, günde 68 sefer yapmaktadır.

ADANA - KONYA arası yaklaşık olarak 343 km olup ortalama yolculuk 3 saat 53 dakika sürmektedir.

Adana - Konya seyahatiniz için harita bilgileri, Adana için 37 kuzey enlemi, 35.32133 doğu boylamı ve Konya için 37.86667 kuzey enlemi, 32.48333 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Adana - Konya seferi için kalkış noktaları ise Adana için Ceyhan, Kozan, Tufanbeyli, Pozantı, Çatalçam ve Konya için Akşehir, Beyşehir, Cihanbeyli, Ereğli, Ilgın, Kadınhanı, Bozkır, Doğanhisar, Hüyük, Kulu, Seydişehir, Soğukkuyu, kulumakas, Konyakarapınar noktalarıdır.

ADANA - KONYA haritası

En uygun fiyatlarla ADANA - KONYA otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve ADANA - KONYA seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla ADANA - KONYA seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.