6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Adana Otobüs Firmaları, Seferleri, Bilet Fiyatları, Telefon Numaraları ve En Ucuz Adana Otobüs Bileti ClickBus.com.tr'de!

Akdeniz bölgesinde, Toros dağlarının eteklerinde verimli toprakları olan bir kentimizdir. Efsanelere göre Gök Tanrısı Uranüs’ün oğullarından Adanus, Adana’yı kurmuş, ikinci oğul Sarus’da ağabeyinin kentine bol sulu Seyhan nehrini armağan etmiştir. Adana’nın kebapları, çiğ köftesi ve şalgam suyu ünlüdür.

Adana’ya giden otobüs firmaları

TARİHİ KALINTILAR

ŞAR

Adana’ya 210 kilometre uzaklıkta Tufanbeyli ilçesi sınırları içinde Hitit çağında kurulmuş kalıntılardır. Bugün görülebilen eserler Romalılardan kalmadır.

MAGARSOS

Bu kalıntılar Karataş ilçesinin 5 kilometre batısında fenerin olduğu yamaç üzerindedir, ilk çağlarda burada muhteşem bir kale, büyük tiyatro ve Athena adına yapılan tapınak bulunuyordu.

KARATEPE

Kadirli ilçesinin 23 kilometre güneydoğusunda (M.Ö. 7. yüzyılda) Kral Asitayanda tarafından krallığın düşmanı vahşi kavimlere karşı korumak için yapılmış bir hudut kalesidir. Kazılarda Kral Asitayanda’nın saray kalıntıları da ortaya çıkarılmıştır.

MİSİS

Çok eski yıllarda kurulmuş olan şehre, 27 kilometre uzaklıktaki kentten, bugün ayakta kalabilen tek kalıntı Hadriyanus’un yaptırdığı tiyatro binasına aittir. (M.S. 2. yüzyıl) Müze olarak kullanılan mozaikli ev ilginçtir. Köprü 4.üncü yüzyıl Bizans eseridir.

Adana biletleri alırken Clickbus.com.tr artık yanı başınızda! Biletinizi aratın ve en ucuz Adana şirketlerini, fiyatlarına göre listelensin.

Ulaşım

Uluslararası (E.5) yolu üzerinde olan şehir; Afyon'a 574, Ankara'ya 483 Antalya'ya 556, Bursa'ya 856 Diyarbakır'a 536, Erzurum'a 901 İstanbul'a 921, İzmir'e 895 Samsun’a. 748, Şanlıurfa'ya 349 kilometre uzaklıktadır.

GENEL DURUM:

Denizden yükseldiği 20 metre olan Çukurova bölgesi kış dönemi serin, diğer aylar sıcaktır. Yaz aylarında boğucu sıcaklar devamlıdır. Temmuz, ağustosu içine alan yaz döneminde ortalama sıcaklık 40 derecenin üstündedir. İlkbahar ve sonbahar ılık ve güzel geçer.

YAĞMUR:

Yaz ayları çok kuraktır. Kışın bol yağmur yağar.

RÜZGAR:

Bölgenin etkileyici rüzgarı kuzeyden eser.

HAVA DURUMU:

Yılın 110-120 günü tam güneşli 200-210 günü az bulutlu 50-60 günü de yağışlı geçer.

En ucuz online bilet fiyatları ile Adana biletinizi sorgulayın ve dilediğiniz firmadan biletinizi satın alın! neredennereye.com/otobus-bileti/