6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Adana Sivas Otobüs Bileti

Adana Sivas otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli Adana Sivas otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın! Adana otobüs bileti uygun fiyatlar ve firma karşılaştırma seçeneğiyle burada!

Osman Paşa Camisi; Osmanpaşa Caddesindedir. Bir kilise iken 1584 yılında Osman Paşa tarafından camiye çevrilmiştir.

Duvarları yontma taştan yapılmıştır. Haç planlıdır. Tek şerefeli minarenin alt kısmı taş, üst kısmı ise tuğladan yapılmıştır. Mihrap kısmındaki küçük kubbe iki sütuna dayanmaktadır.

Meydan Camisi; Çarşı içerisinde, Dikilitaş Caddesindedir. 1562 yılında Osmanlı Veziri Sivaslı Koca Hasan Paşa (Öl. 1566) tarafından yaptırılmıştır. 1968 yılında onarılmıştır. Halk arasında Çukur Camisi adı ile de tanınır.

Duvarları taştan yapılmıştır. Dikdörtgen planlı olup 19,00x27,50 m. boyutun- dadır. Kubbesiz olup kiremitli çatısı dört köşeli kalın sütun üzerine oturtulmuştur. Tek şerefeli minaresi tuğladan yapılmıştır. Son cemaat yeri sonradan eklenmiştir. Minberi sade bir yapılıştadır. Bahçesinde Zileli Şeyh Şemsettin Sivasi’ye ait türbe bulunmaktadır.

ADANA - SİVAS otobüs biletleri, ortalama 72.44 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 8 firma, günde 9 sefer yapmaktadır.

ADANA - SİVAS arası yaklaşık olarak 499 km olup ortalama yolculuk 5 saat 34 dakika sürmektedir.

Adana - Sivas seyahatiniz için harita bilgileri, Adana için 37 kuzey enlemi, 35.32133 doğu boylamı ve Sivas için 39.74766 kuzey enlemi, 37.01788 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Adana - Sivas seferi için kalkış noktaları ise Adana için Ceyhan, Kozan, Tufanbeyli, Pozantı, Çatalçam ve Sivas için Akıncılar, İmranlı, Suşehri, Şarkışla, Zara, Divriği, Gemerek, Koyulhisar, Yıldızeli noktalarıdır.

ADANA - SİVAS haritası

En uygun fiyatlarla ADANA - SİVAS otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve ADANA - SİVAS seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla ADANA - SİVAS seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.