6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

ADIYAMAN'a giden otobüs seferleri

Diğer ADIYAMAN seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Adıyaman otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Adıyaman’a giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Tarihi krallıkların ve dünyaca ünlü Nemrut Dağı’nın ev sahibi Adıyaman’a seyahatinizde hem tarihe hem de doğal güzelliklere tanıklık etmek fırsatı yakalayacaksınız.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Adıyaman’ın, Palanlı Mağarası’nda yapılan incelemelere göre tarihinin M.Ö. 40000’lere dayandığı belirtilmiştir. Hititlerden Asurlulara, Perslerden Emevilere 16 farklı kültüre iskan sağlamış Adıyaman,1516 yılında Osmanlı egemenliğine girmiştir. Adıyaman 1954 yılında cumhuriyet dönemiyle birlikte il olmuştur.

Ucuz Adıyaman otobüs bileti satın alırken sitemizi tercih ederek 2 adımda ve kolayca Adıyaman otobüs bileti fiyatları bilgisini görüntüleyebilirsiniz.

Adıyaman’da Görmeniz Gereken Yerler

Dünyanın en önemli ören yerlerinden kabul edilen Nemrut Dağı, Adıyaman il sınırları içerisinde yer almaktadır. Kommagene Krallığı’na ait mezarları ziyaret etmek ve gün doğumuyla gün batımını izlemek için Adıyaman’a seyahatinizde Nemrut Dağı’na çıkmayı unutmayın.

Tarih severler için pek çok antik kenti bünyesinde bulunduran Adıyaman’da, Pirin Antik Kenti, Arsemia Antik Kenti, Karakuş Tümülüsü, Haydaran Kaya Mezarları ve Turuş Kaya Mezarları bulunmaktadır.

Alışveriş severlerin durak noktası Oturakçı Pazarı’nda yöresel ve elişi birçok eşya arasından sevdiklerinize anlamlı hediyeler alabilirsiniz.

Hemen her bölgeye düzgün yollarla bağlı olan Adıyaman; Ankara’ya 743, Antalya’ya 916 Aydın’a 1277, Balıkesir’e 1265 Ç. kale’ye 1423, Edirne’ye 1417 İstanbul'a 1181, İzmir’e 1255 Malatya’ya 185, Yozgat’a 599 kilometre uzaklıktadır.

Hava Durumu

GENEL DURUM

Denizden yüksekliği 720 metre olan Adıyaman, Kurak Anadolu ikliminin bütün belirtilerini gösterir. Yaz süresince 30-35 derecelik sıcaklık değişmez. Temmuzda 40-42 dereceye kadar çıkan boğucu sıcaklık görülür.

HAVA DURUMU :

Yılın 130-140 günü tam güneşli, 140-150 günü parçalı bulutlu ve 80-90 günü de kapalı ve yağışlı geçer.

Adıyaman online otobüs bileti satışında en çok rağbet edilen site olan Clickbus.com.tr’yi tercih ederek Adıyaman biletinizi ucuza almış olursunuz. www.neredennereye.com/ucak-bileti


ADIYAMAN'a giden otobüs firmaları
Adıyaman Gülaras
Adıyaman Ünal Turizm
Kahta Petrol
ADIYAMAN'a bağlı otogarlar
Adıyaman Otogarı
Gerger Otogarı
Kahta Otogarı
ADIYAMAN'a bağlı diğer otobüs seferleri