6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

AFYON'a giden otobüs seferleri

Diğer AFYON seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Afyon otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Afyon’a giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Termal merkezleri, kaplıcaları, doğal güzellikleri ve tarihi miraslarıyla Afyon mutlaka görmeniz gereken şehirlerden biridir. Pek çok uygarlığın anavatanı Afyon’da her adımınızda tarihe tanıklık edeceksiniz.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Bilinen ilk ev sahibi Hititler olan Afyon, sonrasında Frigya ve Lidya kavimlerinin egemenliği altına girmiştir. Perslerden sonra Romalılar tarafından alınan şehrin Türklerle tanışması ise Alparslan’ın Malazgirt Savaşı sonrasında olmuştur. Kutalmışoğlu Süleyman Şah’ın Afyon’u topraklarına katmasıyla Türkler ilk kez Afyon’a yerleştiler. 12.yüzyılda Germiyanoğullarının egemenliğinde olan Afyon, Osmanlılar tarafından bu beyliğin elinden alınmış ve Osmanlı topraklarına katılmıştır.

Ucuz Afyon otobüs bileti satın alırken sitemizi tercih ederek 2 adımda ve kolayca Afyon otobüs bileti fiyatları bilgisini görüntüleyebilirsiniz.

Afyon’da Görmeniz Gereken Yerler

Afyon Kurtuluş Savaşı’nın simgelerinden biri kabul edilmiştir. Afyon seyahatinizde Kurtuluş Savaşı’na ait eserlerin bulunduğu Afyonkarahisar müzesi, Afyon Zafer Müzesi, Afyon Boldavin Müzesi ve Cumhuriyet Şehitleri Anıtı’nı ziyaret edebilirsiniz.

Tarihi boyunca Müslüman ve Hıristiyanlara ev sahipliği yapan Afyon’da Mısri Camii, Afyon Ulu Camii, Eğerli Kaya Kilisesi ve Yedikapılar Manastrı’nda dönemin ibadethanelerini ziyaret edebilirsiniz.

Afyon kaplıcalarıyla ünlü bir ilimizdir. Sandıklı Hüdai Kaplıcaları ve Gazlıgöl Kaplıcaları her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği kaplıcalardır.

GENEL DURUM

Denizden yüksekliği 1015 metre olan Afyon tipik bir bozkır iklimini gösterir. Yaz aylarında gündüz çok sıcak, gece oldukça serin olur. Ağustosta 40 derecenin üstüne çıkan sıcaklık bütün yaz boyunca 30 dereceden aşağı inmez.

YAĞMUR:

Ara sıra şiddetli sağanaklara rağmen yazları kurak geçer. Kışın bol kar yağar.

RÜZGAR:

Hafif olarak Kuzey-Batı (Karayel) ve Güney-Batı (Lodos rüzgarları) bölgeyi etkisi altına alır.

HAVA DURUMU:

Yılın 110-120 günü tam güneşli, 70-80 günü parçalı bulutlu 70-80 günü kapalı ve yağışlı geçer.

Afyon’a Nasıl Gidilir?

Kaplıcaların sahibi Afyon, İç Ege Bölgesi’nde yer almaktadır. Karayoluyla Afyon’a ulaşmak ise artık çok daha kolay ve zevkli! Ulusoy Turizm, Anadolu Ulaşım ve daha pek çok firma arasından seçiminizi yapmak ve Afyon otobüs biletinizi almak için hemen ClickBus.com.tr’yi ziyaret edin.  www.neredennereye.com/ucak-bileti


AFYON'a giden otobüs firmaları
Adıyaman Gülaras
Aksu Turizm
Balıkesir Uludağ
Best Van Turizm
CSR Seyahat
Dadaş Turizm
Elazığ Murat Turizm
Esadaş
Güney Akdeniz Seyahat
Güney Lüks Adana Seyahat
Has Bingol
Has Diyarbakır
Iğdırlı Turizm
Isparta Petrol
İzmir Turizm
Jet Turizm
Köksallar Turizm
Lüks Mersin
Metro Turizm
Mis Amasya
Niğde Aydoğanlar
Sahil Seyahat
Şanal Turizm
Seç Turizm
Star Batman
Star Diyarbakır
Ulusoy Turizm
Vangölü Turizm
Yeni Aksaray
Yeni Diyarbakır Seyahat
AFYON'a bağlı otogarlar
Afyonkarahisar Otogarı
Bolvadin Otogarı
Çay Otogarı
Dazkırı Otogarı
Dinar Otogarı
Sandıklı Otogarı