6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Afyon Otobüs Firmaları, Seferleri, Bilet Fiyatları, Telefon Numaraları ve En Ucuz Afyon Otobüs Bileti ClickBus.com.tr'de!

Hititlerden sonra bu bölgeye yerleşen Frigya krallarından Akroenos’un adı kente verilmişti. Selçuk Türkleri buraları ele geçirince, kentin ortasındaki kaleye uygun “Karahisar” adını verdiler. Cumhuriyet döneminde bölgenin en büyük geçim kaynağı olan haşhaştan gelen "Afyon” sözcüğü, Karahisar'ı unutturdu. Afyon’un kaymak şekeri, kaymaklı lokumu ve kaymağı ünlüdür.

Afyon’a giden otobüs firmaları

Gezilecek Yerler

TARİHİ KALINTILAR

İHSANİYE

Aslan taş - Maltaş - Yılantaş - Aslankaya ve Kopukkaya gibi Frigya devri eserlerinden kalıntıları bu bölgenin köylerinde görmek mümkündür.

POLİBOTUM

Bolvadin ilçesine 5 kilometre uzaklıkta Roma - Bizans devrinde kurulmuş olan kentin kalıntıları ilginçtir.

KELENE

Afyon - Antalya yolu üzerinde Frigya’nın başkentinden kalıntılar. Dinar ilçesi yakınlarındadır.

KALELER

AFYON KALESİ

Tarihi M.Ö. 1350 yılına kadar uzanan kale kentin tam ortasındaki tepenin üzerindedir. Hitit İmparatoru 2. Mürşil zamanında müstahkem mevki olarak kullanılmıştır. Yüksekliği 226 metredir. Hıdrellez günü sabah erken kaleye çıkılarak dilekte bulunmak yaygın bir adettir.

Afyon otobüs bileti alırken Clickbus.com.tr artık yanı başınızda! Biletinizi aratın ve en ucuz Afyon otobüs firmaları, fiyatlarına göre listelensin.

CAMİLER

ULUCAMİ

1273 yılında yapılmıştır. Kırk adet ağaç direk üzerine oturtulmuş toprak damlı bir Selçuklu eseridir.

İMARET CAMİİ

1477 yılında Gedik Ahmet Paşa tarafından Ayaş Ağa’ya yaptırılmıştır.

MISRİ CAMİİ

1483 yılında yapılmıştır. Selçuk tarzı mozaik çini olan mihrabı değer taşır.

MÜZELER

MÜZE

Kent civarındaki kazılardan elde edilen eserlerin sergilendiği müzede çeşitli çağ ve devirlerden kalan ev eşyaları, heykelcikler, kabartmalar, halı ve kilimleri ilgi çeker.

DİĞER ANITLAR

KURTULUŞ ANITI Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Savaşı anısına dikilen anıt Büyük Zaferi sembolize etmektedir. Avusturyalı heykelci Krippel tarafından yapılmıştır. Cumhuriyet Alanındadır.

HAVA ŞEHİTLERİ ANITI Kurtuluş Savaşımızın şehit havacıları adına dikilen anıt Asri Mezarlıktadır.

Afyon; Adana’ya, Ankara’ya 255, İstanbul’a 444, İzmir’e 321 Muğla'ya 439, Zonguldak’a 509 kilometre uzaklıktadır.

Afyon otobüs firmaları ve bu firmaların bilgileri Clickbus.com.tr’de! En ucuz online bilet fiyatları ile Afyon otobüs biletinizi sorgulayın ve dilediğiniz firmadan biletinizi satın alın! neredennereye.com/otobus-bileti/