6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

AĞRI'ya giden otobüs seferleri

Diğer AĞRI seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Ağrı otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Ağrı’ya giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Doğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan Ağrı ili, ismini meşhur Ağrı Dağı’ndan almıştır. Anadolu’ya geçiş için yüzyıllarca adeta bir giriş kapısı olarak kullanılan Ağrı ili, doğal güzellikleri ve tarihi eserleriyle mutlaka görülmesi gereken illerimizdendir.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Tarih boyunca Hititler, Urartular, Persler ve daha birçok uygarlığa ev sahipliği yapan Ağrı, 1514’te Osmanlı topraklarına katılmıştır. Osmanlılar döneminde Şorbulak ismiyle anılan il, Türkiye’nin en büyük dağı olan Ağrı Dağı’nı sınırlarında bulundurduğu için Ağrı ismini almıştır. Nuh Tufanı’nın Tevrat’ta Ararat bölgesinde geçmesi ve bu bölgenin Ağrı Dağı sayılması sebebiyle, Ağrı batılılar tarafından Ararat olarak bilinmektedir.

Ağrı’da Görmeniz Gereken Yerler

Ağrı’da görülmesi gereken yerlerin en başında Ağrı Dağı gelir. Nuh’un gemisinin kalıntılarını bulundurduğuna inanılan dağ, kayak severlerin başlıca adreslerinden biridir.

Ağrı’ya seyahatinizde görmeniz gereken bir başka yer ise meşhur İshak Paşa Sarayıdır. Yapımı 100 yıl süren bu tarihi eser, Topkapı Sarayı’ndan sonra teşkilatlı ikinci saraydır. Bünyesinden camii, selamlık ve harem gibi bölümleri de olan saray dünyaca ünlüdür.

Doğubeyazıt Kalesi, Beyazıt Eski Camii ve Antik Kentler, Ağrı seyahatinizde sizleri tarihte bir yolculuğa çıkaracak, dünyanın en büyük ikinci meteor çukuru ve Meya Mağaraları, doğal güzellikleriyle sizi büyüleyecektir.

Ucuz Ağrı otobüs bileti satın alırken sitemizi tercih ederek 2 adımda ve kolayca Ağrı otobüs bileti fiyatları bilgisini görüntüleyebilirsiniz.

GENEL DURUM:

Denizden yüksekliği 1640 metre olan Ağrı’da Doğu Anadolu ikliminin bütün özellikleri görülür. Mevsim ikiye bölünmüş gibidir. Çok uzun süren kıştan sonra yaz kısa sürer. Yaz aylarında ortalama sıcaklık 25-30 derece arasındadır. Ağustos’ta birkaç gün 38-39 derece sıcaklık görülür.

YAĞMUR:

Temmuz, ağustos hariç yağmur sık yağar. En fazla yağmur Haziran ayında düşer. Kışın bol kar görülür.

HAVA DURUMU :

Yılın 90-100 günü tam güneşli, 180-190 günü parçalı bulutlu, 80-90 günü de kapalı ve yağışlı geçer.

Ağrı’ya Nasıl Gidilir?

Ağrı’ya seyahat etmek artık çok kolay!

Tek yapmanız gereken yolculuk tarihinizi belirlemek ve Clickbus.com.tr’de seferleri sorgulamak.  Has Bingöl Turizm, Best Van Turizm ve daha birçok otobüs firması sizleri bekliyor. En uygun fiyatlarla Ağrı otobüs bileti almak için hemen tıklayın. www.neredennereye.com/ucak-bileti


AĞRI'ya giden otobüs firmaları
Cesur Bingöl Seyahat
Has Bingol
Has Diyarbakır
Iğdırlı Turizm
Kanberoğlu Turizm
Metro Turizm
Öz Diyarbakır
Star Diyarbakır
Vangölü Turizm
Yeni Diyarbakır Seyahat
AĞRI'ya bağlı otogarlar
Ağrı Otogarı
Doğubeyazıt Otogarı
Eleşkirt Otogarı
Patnos Otogarı
Tutak Otogarı