6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Ağrı Otobüs Firmaları, Seferleri, Bilet Fiyatları, Telefon Numaraları ve En Ucuz Ağrı Otobüs Bileti ClickBus.com.tr'de!

İlin bulunduğu topraklar M.Ö. XV. yüzyılda Hurri Mitanni Krallığının kuzeydoğu ucunu teşkil etmiştir. Çevrede asıl hakimiyet kuranlar Urartulardır. Bölgedeki Türkiye’nin en yüksek dağı olan “Ağrı Dağı” (eski adı “Ararat”) ile adını da vermiştir. Ağrı'nın beyaz balı, tiftik örme işleri, kilimleri ünlüdür.

Ağrı’ya giden otobüs firmaları

Görülecek Yerler

TARİHİ KALINTILAR

İSHAK PAŞA SARAYI

Doğu Beyazıt’a 5 kilometre uzaklıktadır. Osmanlı, Fars ve Selçuki medeniyetlerini bünyesinde toplamış büyük bir tarihi yapıdır. Harem Dairesi Tak Kapısındaki kitabeye göre 1784 yılında yapılmıştır. Kapladığı alan 7600 metrekaredir.

ANZAVUR TEPESİ

Patnos ilçesinden 4 kilometre uzaklıkta Urartu’lara ait Haidi Mabedi, Girik Tepe üzerinde Urartu’lara ait Saray kalıntıları.

MAYA KÖYÜ

Diyadin’e 15 kilometre uzaklıktaki kayalara oyulmuş mağara ve mezarlar ilginçtir.

KALELER

HA VARAN KALESİ Hamur ilçesinin doğal güzellikleri arasında bir kümbet, Havaran Kalesi ve Şosik Kalesi görülebilir.

KAN KALESİ

Tutak ilçesine 20 kilometre uzaklıkta Kelekulu köyündedir. Kale-i Hum (Kan Kalesi) kalıntılarından başka yeraltı kilisesi kaya mezarları da görülebilir. Ayrıca Atabindi köyü yakınlarında, üç gözlü tarihi bir köprü bulunur. Yavuz Sultan Selim’in yaptırdığı bu köprünün adı Nadirşeyh Köprüsüdür.

KÜPKEAN VE HARABEGCİ KALESİ

İl merkezine 20 kilometre uzaklıktadır. Kale kalıntıları ilgiyle izlenir.

CAMİLER

TOPRAKKALE CAMİİ

Eleşkirt’in Toprakkale köyünde 1687 yılında Merza Bin Abdi tarafından yaptırılan cami tarihi değer taşır.

Yukarıdaki bilet arama motoru ile Ağrı otobüs firmaları karşılaştırılabilir ve bilet fiyatları listelenebilir. Böylece Ağrı’ya giden en ucuz otobüs firmaları listesi karşınıza çıkar.

ŞİFALI SULAR

DİYADİN KAPLICALARI

İI merkezine 55 kilometre uzaklıkta olan bölgede beş kaplıca bulunur: Diyadin, Yılanlı, Köprü, Davut ve Tazekent, Demir ve kükürtlü sulardır. Romatizma, siyatik ve lumbagoya iyi gelir. En rağbet göreni çok kükürtlü olan Yılanlı kaplıcadır. Konaklama tesisi vardır.

DAMBAT KAPLICALARI

İl merkezine 5 kilometre uzaklıktadır. Deri, cilt ve romatizmaya iyi geldiği söylenir. Konaklama tesisleri yoktur.

İstanbul, Ankara ve İzmir’den düzgün yolu olan Ağrı; Adana’ya 1028, Antalya’ya 1509 Ankara'ya 1071, Diyarbakır'a 507 Erzurum’a 187, Giresun’a 649 İstanbul’a 1494, İzmir’e 1647 Trabzon'a 512, Van’a 224 kilometre uzaklıktadır.

Ağrı otobüs firmaları ve bu firmaların bilgileri Clickbus.com.tr’de! En ucuz online bilet fiyatları ile Ağrı otobüs biletinizi sorgulayın ve dilediğiniz firmadan biletinizi satın alın! neredennereye.com/otobus-bileti/