6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Akçay'a giden otobüs seferleri

Diğer Akçay seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Akçay otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Akçay’a giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı bir mahalle olan Akçay, Türkiye’nin de ilk turizm beldelerinden biridir. Güzel doğası ve temiz havası ile büyük şehirlerden gelenlerin dikkatini çeken Akçay, Kaz Dağlarının eteklerinde kurulmuş olup her yıl birçok yerli turisti kendisine çekmektedir. İlçenin ismi yanında bulunan Akçay deresinden gelmektedir. Özellikle sakin bir tatili tercih eden turistler için mutlaka görülmesi ve gidilmesi gereken bir yerdir.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Akçay’ın tarihi bazı kaynaklara göre Antik Çağa kadar gitmektedir. Önceden bu bölgede Chrysa ve Killa şehirlerinin bulunduğu, sonraları korsan saldırıları sonucunda terk edildiği bilinmektedir. Homeros’un tarihi şiirlerinde Akçay’ın ismi Stoeis olarak geçmektedir. Bu da milattan önceki dönemde bu bölgede insanların yaşadığına dair bir kanıt olarak sunulmaktadır. Geçmişte Akçay’ın bulunduğu bölge konumu itibari ile de önem teşkil etmekteydi. Çünkü burası Avrupa´yı Efes´e bağlayan Haç yolu üzerinde bulunuyordu.

Edremit Körfezinin tam içinde bulunan Akçay 19. Yüzyılda Edremit’in bir iskelesi olarak görülmekteydi. Bölgede özellikle Rumlardan kalma imalathaneler ve evler bulunmaktaydı. Cumhuriyetin ilanından sonraki dönemde bölgede bulunan hane sayısı da hızla artmıştır. Akçay’ın ismi Akçay Deresi’nin denize döküldüğü yerden gelmektedir. Ayrıca bu derenin Kazdağları´ndan beyaz renkli mermer parçalarını sürükleyip getirmesi nedeniyle bu ismin verildiği düşünülmektedir.

Clickbus.com.tr üzerinden İstanbul Akçay otobüs bileti alırken en ucuz firmalar listelenir ve bu şekilde İstanbul Akçay otobüs bileti alımınızı yapabilirsiniz.

Akçay’da Görmeniz Gereken Yerler

Yerli turizmin önemli merkezlerinden biri olan Akçay’da ilk olarak merkezde bulunan Kordon’da yürümenizi yol boyunca deniz kenarında bulunan restoran ve kafelerde dinlenmenizi tavsiye ederiz. Burada yürürken ismini Kaz Dağlarında geçen bir efsaneden alan Sarıkız heykelini de görmeden geçmeyin. Denize girmek için ziyaretçilerin en çok tercih ettiği yer olan Altın Kum Plajını tavsiye ederiz. Buranın geniş plajında rahat bir şekilde güneşlenebilir, güzel denizin tadını çıkarabilirsiniz. Doğaseverler için çok sayıda alternatif sunan Çamlıbel de görülmesi gereken yerlerden biridir. Özellikle buradaki Çamlıbel Şarlak yürüyüş yapmak isteyenler için güzel rotalar sunar. Akçay’a gitmişken bölgeye çok yakın olan Zeytinli’yi görmeden dönmeyin. Burada da çok sayıda gezilecek yer ve plaj var.

Buraya kadar gelmişken bölgeye yakın bir ilçe olan Güre’deki şifalı kaplıcaları da ziyaret etmenizi öneririz. Türkiye’den çok sayıda kişinin ziyaret ettiği bu kaplıcaları denemenizi tavsiye ederiz. İçinde bulundurduğu bitki örtüsü ve canlı türleri ile Kaz Dağı Milli Parkını da ziyaret listenize mutlaka ekleyin.

Akçay’a Nasıl Gidilir?

ClickBus ile Akçay’a seyahat etmek ise artık çok kolay!

Tek yapmanız gereken ClickBus.com.tr’ye girmek ve seyahatiniz için bir tarih seçmek. Sistemimiz Akçay’a giden tüm otobüs firmalarını size liste halinde sunacaktır. Ardından size uygun firmayı ve saatini seçip biletinizi satın alabilirsiniz. ClickBus’dan bilet almak işte bu kadar kolay.

Akçay online otobüs bileti satışında en çok rağbet edilen site olan Clickbus.com.tr’yi tercih ederek Akçay biletinizi ucuza almış olursunuz. www.neredennereye.com/ucak-bileti


Akçay'a giden otobüs firmaları
Balıkesir Uludağ
Isparta Petrol
Metro Turizm
Ulusoy Turizm
Varan Turizm