6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Aksaray Kayseri Otobüs Bileti

Aksaray Kayseri otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli Aksaray Kayseri otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın!

Bunyan, Kayseri’ye bağlı ilçe merkezi kenttir. Kayseri-Malatya karayolu üzerinde bulunan yerleşmenin eski mahalleleri dik bir yamaçta, yeni mahalleleri ise Sarımsaklı Suyu'nun her iki yanında yer alır. Bünyan yakınındaki Kayabaşı Mağarası'nda bulunan kabartmalar Hitit dönemine tarihlenmektedir. Başlangıçta Sarımsaklı Suyu Vadisi yamaçları üzerine kurulan yerleşme, bu nedenle Sarımsaklı adıyla anılmaktaydı. Daha sonra yerleşim yamaç önündeki düzlüğe yayıldı. 1868’de belediye teşkilatı kurulan Bünyan, I. Dünya Savaşına değin Bünyan-ı Hamid adını taşıyordu, izleyen dönemlerde Hamidiye denildi. Cumhuriyetten sonra da Bünyan adını aldı.

Bünyan'da günümüze ulaşan tek tarihsel yapıt Ulu Cami'dir. Taç kapısı üzerindeki yazıttan, 1256'da Kaluyan bin Karabuda tarafından yaptırıldığı anlaşılmaktadır. Kesme taş duvarları ile bir kale görünümündeki caminin ana mekanı dört paye ile üç nefe ayrılmış durumdadır. Taç kapının süslemeleri ve yazıt, geometrik ve bitkisel motifler yanında ejderha, aslan başı gibi betimlerle bezelidir.

Bünyan, kendi adıyla anılan el dokuması halılarıyla günlüdür. Yurt içinde ve dışında çok tutulan Bünyan halıları, seccade, kelle, taban ve karyola türlerinde dokunmaktadır. Kentte hemen her evde bir halı tezgahı vardır. Bünyan Halısı’nın özelliği, çözgüsünde ince merserize direzin ipliği kullanılmasıdır. Kullanılan iplik ince olduğu için halı kırılmaz (kat yapmaz).

Çevrede, Korumaz Dağı'ndan doğan ve Bünyan yakınlarında yaklaşık 90 metreden dökülen suyun oluşturduğu çağlayan görülmeye değerdir. İlçe yakınlarındaki Şahsenem Bahçeleri de ayrı bir güzelliktedir.

AKSARAY - KAYSERİ otobüs biletleri, ortalama 31.18 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 9 firma, günde 22 sefer yapmaktadır.

AKSARAY - KAYSERİ arası yaklaşık olarak 155 km olup ortalama yolculuk 2 saat 3 dakika sürmektedir.

Aksaray - Kayseri seyahatiniz için harita bilgileri, Aksaray için 38.36869 kuzey enlemi, 34.03698 doğu boylamı ve Kayseri için 38.73122 kuzey enlemi, 35.47873 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Aksaray - Kayseri seferi için kalkış noktaları ise Aksaray için Aksaraygüzelyurt ve Kayseri için Develi, Himmetdede, İncesu, Yahyalı, Yeşilhisar, Pınarbaşı noktalarıdır.

AKSARAY - KAYSERİ haritası

En uygun fiyatlarla AKSARAY - KAYSERİ otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve AKSARAY - KAYSERİ seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla AKSARAY - KAYSERİ seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.