6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

AKSARAY'a giden otobüs seferleri

Diğer AKSARAY seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Aksaray otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Aksaray’a giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

İç Anadolu’nun tarih kentlerinden biri olan Aksaray, yıllarca ev sahipliği yaptığı toplumların kültürleriyle yoğrulmuş bir şehirdir. Bu şehirde gezerken attığınız her adımda tarihe bir yolculuk yapacaksınız.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Önceleri Garsaura ve Achelais ismileriyle anılan Aksaray, Türkler Anadolu’ya geldikten sonra Aksaray ismini almıştır ve 1000 yıldır bu isimle anılmaktadır. Kenti son Kapadokya kralının inşa ettirdiği varsayılmaktadır. Bizanslılar ve Araplar arasında çoğu kez el değiştiren Aksaray, sonraları Osmanlı egemenliğine girmiş, cumhuriyet döneminde ise 1989 yılına gelindiğinde il statüsüne kavuşmuştur.

Clickbus üzerinden İstanbul Aksaray otobüs bileti alırken en ucuz firmalar listelenir ve bu şekilde İstanbul Aksaray otobüs bileti alımınızı yapabilirsiniz.

Aksaray’da Görmeniz Gereken Yerler

Aksaray’a seyahatinizde uğramanız gereken ilk tarihi yer Çatalhöyük’tür. Bu bölgenin M.Ö. 7000-6000lerde oluştuğu tahmin edilmektedir.

Güzelyurt bölgesinde bulunan Selime Katedrali ve Peribacaları her yıl birçok turisti ağırlamaktadır. Bu bölge Ihlara Vadisi’nin bitiş noktasında bulunmaktadır.

Hristiyanların bıraktığı tarihi eserlerden Aziz Gregorius Kilisesi, muhteşem mimarisiyle Aksaray seyahatinizde görmeniz gereken yerlerdendir.

Doğal zenginliklerden olan Ziga Kaplıcalarının, şifalı sularıyla birçok hastalığa iyi geldiğine inanılmaktadır. Sağlık turizminde de önemli bir nokta olan Ziga Kaplıcaları’nı gezmenizi tavsiye ederiz.

Aksaray’a Nasıl Gidilir?

Aksaray otobüs biletinizi almak için hemen ClickBus.com.tr’ye gelin ve seferleri inceleyin. Yeni Aksaray ve daha birçok firma arasından seçimini yapın, en uygun fiyatlarla Aksaray otobüs bileti alımını hemen yapın! www.neredennereye.com/ucak-bileti


AKSARAY'a giden otobüs firmaları
Adıyaman Gülaras
Aksaray Birlik Turizm
CSR Seyahat
Esadaş
Gülen Turizm
Güney Lüks Adana Seyahat
Huzur Turizm
Iğdırlı Turizm
İnan Turizm
Jet Turizm
Kent Turizm
Lider Adana
Lüks Batman Seyahat
Lüks Karadeniz
Mersin Seyahat
Metro Turizm
Nevşehirliler Seyahat
Niğde Aydoğanlar
Öz Sivas Seyahat
Seç Turizm
Star Batman
Ulusoy Turizm
Vangölü Turizm
Yeni Adana Turizm
Yeni Aksaray
AKSARAY'a bağlı otogarlar
Aksaray Otogarı
Aksaraygüzelyurt Otogarı