6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Akyaka otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Akyaka’ya giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Akyaka, Muğla’nın Ula ilçesine bağlıdır ve Gökova Körfezi’nin doğu ucundadır. El değmemiş doğası ile yazın nüfusu oldukça artmaktadır. Son yıllarda hem Kite sörf hem de yamaç paraşütü için Dünya’nın heryerinden ziyaretçi çeken bölge yerli turist için de güzel tatil noktalarından biridir.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Akyaka ve Gökova bölgesinin tarihi milattan önce 3.yüzyıla kadar gitmektedir. Bölgede Karia Uygarlığı'na ait İdima isimli şehir bulunmaktaydı. Bölge daha sonra Delos Deniz Birliği'nin eline geçmiştir. Kozlukuyu ve İnişdibi mahallesi taraflarında o tarihlerden kalma kaya mezarları halen bulunmaktadır. Ardından Büyük İskender’in Anadolu seferi ile bu bölgede Hellenistik dönem başlamıştır. Milattan önce 41 yıllarıinda ise Mısır Kraliçesi Cleopatra’nın buradaki sahillerden geçerek Efes Kentine gittiği belirtilmektedir. Akyaka 13.yüzyıla kadar Roma – Bizans hakimiyeti altında kalmıştır. Bu tarihten sonra bölge ilk olarak Menteşe Beyliği daha sonra da Osmanlı İmparatorluğu’nun egemenliğine girerek Türk toprakları arasına katılmıştır. Kanuni Sultan Süleyman Rodos seferi dönüşünde bu sahillerden geçerek İstanbul’a dönmüştür.

Akyaka’da turizmin gelişmesi 1980’li yıllardan sonra oluyor. Bölgeye yapılan ziyaretler ve yoğun ilgi nedeniyle Akyaka 1992 yılında belde oluyor ve ardından hızla gelişip turizimde hak ettiği yeri buluyor.

Clickbus.com.tr üzerinden İstanbul Akyaka otobüs bileti alırken en ucuz firmalar listelenir ve bu şekilde İstanbul Akyaka otobüs bileti alımınızı yapabilirsiniz.

Akyaka’da Görmeniz Gereken Yerler

Akyaka’ya yazın giderseniz gökyüzünün küçük paraşütlerle çevrili olduğunu görürsünüz. Nedeni ise bölgenin son yıllarda dünyaca ünlü bir Kite sörf noktası olması. Buraya ilk defa geliyorsanız sizler de mutlaka Kite sörf yapmayı deneyin. Eğer bilmiyorsanız sahilde bulunan okullardan birinde hemen ders alabilir ve Kite yapanların arasına katılabilirsiniz. Akyaka’da yapılacak ikinci şey ise Sakartepe’yi ziayret etmek olmalıdır. Gökova Körfezi'nin en muhteşem manzarasını sadece buradan görebilirsiniz. İsterseniz yamaç paraşütü yaparak bu körfeze doğru havalanabilirsiniz. Bozulmamış doğası ile Gökova sahilinde kurulu olan Akyaka Köyü de görülmesi gerekenler listesinde olmalıdır. İskeledeki restoranlarda ve kafelerde birşeyler yiyebilir, bölgeye has doğal kahvaltı seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Akyaka’da denize girmek istiyorsanız Çınar Plajı ve Akyaka Plajı da sizleri bekliyor.

Gökova’ya gitmişken müthiş güzellikteki koyları gezmeden dönmek olmaz. Günlük mavi tur tekneleri ile Akbük Koyu, Değirmenbükü, Küfre Koyu, Boncuk Koyu ve kumuyla meşhur Sedir (Kleopatra ) Adası’nı gezebilir, buralarda denize girebilirsiniz. Ardından Azmak Nehri’nde motorlar dolaşabilir, nehrin kenarındaki balık lokantalarında taze deniz mahsullerinin tadına bakabilirsiniz.

Akyaka’ya Nasıl Gidilir?

Akyaka yolculuğunuz ClickBus ile artık çok kolay! Akyaka otobüs biletinizi ClickBus ile kolay ve güvenilir bir şekilde satın alın.

Akyaka’ya seyahat etmek için ilk olarak ziyaret etmeniz gereken bir adres var: ClickBus.com.tr. Bu adrese girdiğinizde tek yapmanız gereken gideceğiniz yere Akyaka yazmak ve karşınıza çıkan otobüs firmalarından bir tanesini seçerek, ödemenizi tamamlamak. İşte ClickBus’dan bilet almak bu kadar hızlı. İyi yolculuklar dileriz.

Akyaka online otobüs bileti satışında en çok rağbet edilen site olan Clickbus.com.tr’yi tercih ederek Akyaka biletinizi ucuza almış olursunuz. www.neredennereye.com/ucak-bileti