6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Alanya'ya giden otobüs seferleri

Diğer Alanya seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Alanya otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Alanya’ya giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Otobüs firmalarını inceleyin!

Alanya, Antalya ilini bağlı ülkemizin önemli turizm ilçelerinden birisidir. Turizmin yanında yıllar boyunca önemli medeniyetlere ev sahipliği yaptığı için tarihi özellikleri fazla olan bir ilçedir. Bizans döneminde Kalonoros olan ilçenin ismi Anadolu Selçuklular döneminde Alaiye olarak adlandırılmıştır. Mustafa Kemal Atatürk’ün 1935 yılında bölgeye yaptığı ziyaret sonucunda da ilçenin ismi son halini alarak Alanya olmuştur.

Tarihçe

Yunan tarihçi Herodot’a göre bölgenin insanları Truva savaşı sonrası Anadolu’ya dağılanların soyundan gelir. Bölgeye Hititler dahil birçok medeniyet gelip yerleşmiştir. Milattan sonraki dönemde ise artan Arap istilalarına karşı koymak için ilçenin etrafına çok sayıda kale ve kilise yapılmıştır. 14. Yüzyıl’da Anadolu Selçuklularına geçen bölge en parlak günlerini de bu dönemde yaşamıştır. Daha sonra bir dönem Karamanoğlu Beyliğine geçen ilçe son olarak Anadolu’da birliğin sağlanması ile Osmanlı topraklarına katılmıştır. Başta Kıbrıs’a bağlanan Alanya, sonradan Konya vilayetinin bir sancağı yapılır. Son olarak da Antalya’ya bağlanarak bugünkü halini alır.

Alanya tarihi İpek Yolu üzerinden bir kenttir. Bu yüzden birçok kervansaraya ve kaleye ev sahipliği yapmaktadır.

Clickbus.com.tr üzerinden İstanbul Alanya otobüs bileti alırken en ucuz firmalar listelenir ve bu şekilde İstanbul Alanya otobüs bileti alımınızı yapabilirsiniz.

Alanya’da Görmeniz Gereken Yerler

Alanya hem turisk hem de tarihi açıdan görülmesi gereken bir ilçemizdir. Denize girmek için kentin 25 km batısından bulunan İncekum Plajı ideal bir yerdir. Hem denizi hem de kendine has vücuda yapışmayan ince kumu ile meşhur olan plajın denizi de sığdır. Yüzmeyi yeni öğrenenler için idealdir. Mavi bayraklı Portakal Plajı ve Keykubat plajı da denize girmek için tavsiye edebileceğimiz yerlerdir. Günlük tur tekneleri ile Fosforlu Mağarayı gezebilirsiniz. Fakat burada gezilmesi gerekn en meşhur mağara Damlataş Mağarasıdır. 1948 yılından Alanya iskelesinin yapımında keşfedilen mağara her yıl binlerce ziyaretçi çekmektedir. İçerisindeki rengarenk sarkıkları görmek ve heyecan verici jeolojik yapısını incelemek için bu mağara mutlaka listenizde olmalıdır. Buradan sonda surlarının uzunluğu 6.5 kilometreyi bulan Alanya Kalesini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Kale çok büyük olduğundan araç trafiğine açıktır. Yürüyerek çıkmak isterseniz yaklaşık bir saatinizi ayırmanız gerekecektir.

Görülmesi gereken diğer yapı ise günümüzde adeta kentin sembolü olan ve her Alanya resminde karşımıza çıkan Kızıl Kuledir. Selçuklu mimarisinin önemli eserlerinden biri olan kule sekizgen bir yapıdadır ve üzerindeki pişmiş tuğlalardan dolayı kızıl renkte görülmektedir. Kule şu an ziyarete açıktır. Birinci katı Etnoğrafya müzesi olarak hizmet vermektedir.

Kızıl Kule’nin hemen yakınında ise yine Selçuklu Sultanı  Alaaddin Keykubat tarafından yaptırılan Tersane ve Tophane vardır.  Denizden tekneler ile veya Kızılkule’nin yanındaki surlardan yürüyerek Tersane’ye ulaşılabilir. Giriş ücretsizdir.

Alanya’e Nasıl Gidilir?

ClickBus otobüs seferlerini ayağınıza getiriyor. Artık Alanya’ya seyahat etmek ClickBus ile çok kolay!

ClickBus.com.tr’ye girerek Alanya otobüs biletinizi kolayca alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Alanya’ya yolculuk yapmak istediğiniz tarihi seçmek. Daha sonra yolculuk yapmak istediğiniz firmayı ardından da koltuğunuzu seçebilirsiniz. Son olarak güvenli ödeme sistemimiz ile ödemenizi kolayca yapabilirsiniz.

Alanya online otobüs bileti satışında en çok rağbet edilen site olan Clickbus.com.tr’yi tercih ederek Alanya biletinizi ucuza almış olursunuz. www.neredennereye.com/ucak-bileti


Alanya'ya giden otobüs firmaları
Adıyaman Gülaras
Aksaray Birlik Turizm
Aksu Turizm
Antalya Toros Turizm
Balıkesir Uludağ
Elazığlılar Turizm
Güney Akdeniz Seyahat
Güney Lüks Adana Seyahat
Huzur Turizm
İsmail Ayaz
İzmir Turizm
Jet Turizm
Lider Adana
Lüks Kahramanmaraş Turizm
Mermerler Seyahat
Metro Turizm
Mis Amasya
Öz Sivas Seyahat
Şanal Turizm
Seç Turizm
Ses Turizm
Star Batman
Star Diyarbakır
Ulusoy Turizm
Vangölü Turizm
Yeni Adana Turizm
Yeni Aksaray