6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Altınoluk'a giden otobüs seferleri

Diğer Altınoluk seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Altınoluk otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Altınoluk’a giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Balıkesir’in bir Edremit ilçesine bağlı bir mahalle olan Altınoluk özellikle yerli turistin ziyaret ettiği bir tatil kasabasıdır. Altınoluk Ege denizi kenarında, zeytinlikler içinde çok güzel bir bölgedir. Belde Şahinderesi Kanyonu ile de ziyaretçileri kendine çekmektedir. Altınoluk Yunan Mitolojisi'ne konu olmuş efsanelerde de geçer. Eşsiz doğal güzellikleri, tarihi varlıkları ile sizleri beklemektedir.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Altınoluk tarih kitaplarında ilk olarak Papazlık ismi ile geçer. Bölgeye ait ilk bilgiler 16.yüzyıla kadar uzanmaktadır. Osmanlı zamanından kalan bilgilere göre köye ilk yerleşimi yapanlar Söğütlü Yörükler olarakm bilinmektedir. Bölgedeki Rum nüfusu ise Yunanistan’ın Midilli adasından gelenlerden oluşmaktadır. Rumların kendi ibadetleri için yaptığı kilise bölgede halen bulunmaktadır. Türk yerleşimi ise Hıdırlar, Kadirler ve Sakarlar olarak bilinen ailelerden oluşmuştur. Bölgedeki Türk ve Rum karışımından oluşan kültür mozaiği mimariye de yansımıştır. Son zamanlarda yapılan kazı çalışmalarında eski evler gün ışığına çıkarılmıştır. Abdullah Efendi Konağı ve benzeri yapılar yıllar içerisinde restore edilmiştir.

Bunun yanında koruma planı gereği yeni yapılaşmalar SİT koşullarına uygun oluşmaktadır. Köyün hemen güney eteğinde yer alan ve SİT alanına dahil edilen, Altınoluk Antandros Amfi Tiyatrosunun yapımına 1994 yılında başlanmıştır ve 1997 yılında bitirilmiştir. Bölge için çok önemli bir kültür ve sanat mekanıdır.

Clickbus.com.tr üzerinden İstanbul Altınoluk otobüs bileti alırken en ucuz firmalar listelenir ve bu şekilde İstanbul Altınoluk otobüs bileti alımınızı yapabilirsiniz.

Altınoluk’da Görmeniz Gereken Yerler

Altınoluk tarihi ve doğal güzellikleri ile gezilecek çok sayıda yere sahip. Öncelikle Antandros Antik Kenti bölgede görülmesi gereken yerlerin başında gelir. Bu Antik Kent dünyada ilk güzellik yarışmasının yapıldığı yer olarak da tarihe geçmiştir. Ardından geçimişi 150 yılı bulan ve şimdi koruma altında bulunan Abdullah Efendi konağını da görmenizi tavsiye ederiz. İlk sahibi bir rahip olan konak I.Dünya savaşı sonrasında el değiştirerek Abdullah Efendi’ye geçmiştir.  Kaz Dağları'nın en yüksek tepesi olan Sarıkız Tepesi de Altınoluk ziyaretinize renk katacaktır. Buradan Edremit Körfezi'ni ve Midilli Adası'nı tepeden seyredebilirsiniz. Altınoluk - Edremit karayolunun 20. km’sinde bulunan Sutüven Şelalesi ve doğal kayanın havuz haline dönüştüğü bi yer olan Hasanboğuldu Göleti göreceğiniz doğal güzelliklerden sadece bazılarıdır.

Türkiye’nin ilk köy müzesi olan  Tahtakuşlar Etnografya Müzesi de yine bu bölgede bulunmaktadır. Burada Orta Asya'dan göç eden Türk boylarının kendilerine özgü giyimleri, aletleri, çadırları ve halıları sergilenmektedir.

Altınoluk’a gitmişken Şahinderesi Kanyonu’nu görmeden dönmek olmaz. 27 km uzunluğundaki bu kanyon Kaz Dağlarının batı yamacında bulunmaktadır. Bölgeye yakın konumda bulunan Assos, Behramkale Köyü, Güre Kaplıcaları da gezebileceğiniz yerler arasındadır.

Altınoluk’a Nasıl Gidilir?

Altınoluk seyahatiniz ClickBus ile artık çok kolay! ClickBus tüm otobüs firmalarını ve seferlerini sizin ayağınıza getiriyor.

Altınoluk’a gitmeden önce size tavsiyemiz ClickBus.com.tr adresine bir göz atmanızdır. Altınoluk’a giden otobüs firmalarını, fiyatları ve kalkış saatleri ile karşılaştırabilir, istediğiniz koltuğu yine aynı sistem üzerinden satın alabilirsiniz. Çeşitli indirim kampanyaları ve kredi kartına 6 taksit seçenekleri ClickBus sizleri de beklemektedir. ClickBus ile otobüs bilet satın almak artık çok basit.

Altınoluk online otobüs bileti satışında en çok rağbet edilen site olan Clickbus.com.tr’yi tercih ederek Altınoluk biletinizi ucuza almış olursunuz. www.neredennereye.com/ucak-bileti


Altınoluk'a giden otobüs firmaları
Balıkesir Uludağ
Isparta Petrol
Metro Turizm
Ulusoy Turizm