6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

AMASYA'ya giden otobüs seferleri

Diğer AMASYA seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Amasya otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Amasya’ya giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Binlerce yıllık tarihinde adı hiç değişmeyen Amasya, pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Ferhat’ın Şirin’e aşkı için dağı deldiği Amasya’da unutulmaz anlar yaşayacaksınız.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Hititlerden Potuklulara, Perslerden Osmanlıya birçok uygarlığa tanıklık etmiş Amasya’nın Osmanlı tarihinde önemi fazladır. Şehzadelerin sancağa çıkma geleneğinin bulunduğu Osmanlı’da yaşı gelen şehzadeler Amasya’da şehzadelik yapmışlardır. Osmanlı devrinin ünlü sadrazamların pek çoğu yine Amasya doğumludur.  

Amasya’da Görmeniz Gereken Yerler

Tarih kenti Amasya’ya seyahatinizde, attığınız her adımda bir tarihi mirasla karşılaşmanız mümkün. Amasya Müzesi, Hazeranlar Konağı Müze Ev, ve Minyatür Amasya Binası her yıl binlerce turisti tarihte bir yolculuğa çıkarmaktadır.

Osmanlı döneminde kentteki camii sayısı artmıştır. Tarihi Yörgüç Paşa Camii, Bayezid Paşa Camii ve Gümüşlü Camii’ni ziyaret edebilir, Çelebi Mehmet Medresesi ve Haliliye Medresesi’nde dönemin mimarisini gözlemleyebilirsiniz.

Amasya’nın kuşkusuz en meşhur tarihi eseri olan Kral Kaya Mezarları’nı görmeden, Borabay Gölü’nün yemyeşil sularının kıyısında soluklanmadan Amasya seyahatinizi sonlandırmamanızı tavsiye ederiz.

Clickbus üzerinden İstanbul Amasya otobüs bileti alırken en ucuz firmalar listelenir ve bu şekilde İstanbul Amasya otobüs bileti alımınızı yapabilirsiniz.

GENEL DURUM

Denizden yüksekliği 425 metre olan Amasya dağlık bölgede olduğundan kışlar serin olur, yazlar ise bunaltıcı değildir. Yaz aylarında ortalama sıcaklık 25 dereceyi aşmaz. Pek seyrek olarak 30 derece sıcaklık görülebilir.

YAĞMUR:

Yağışlar bahar ve kış aylarında az olarak görülür. Yaz ayları kurak geçer.

RÜZGAR:

Kenti etkisi altına alan rüzgar, kuzeydoğu yönünden, şiddetli rüzgarlar ise güneydoğu'dan eser.

HAVA DURUMU:

Yılın 70-80 günü tam güneşli 200-210 günü parçalı bulutlu, 70-80 günü kapalı ve yağışlı geçer.

Amasya’ya Nasıl Gidilir?

Tarihsel ve kültürel bir Karadeniz kenti olan Amasya’ya seyahat etmek artık çok daha kolay!

ClickBus.com.tr’ye gelin ve yolculuk tarihinizi seçin. Ulusoy Turizm ve daha birçok firma arasından tercihinizi yapın, Amasya otobüs biletini güvenle satın alın. www.neredennereye.com/ucak-bileti


AMASYA'ya giden otobüs firmaları
Adıyaman Gülaras
Esadaş
Iğdırlı Turizm
Lüks Erova Turizm
Metro Turizm
Mis Amasya
Özlem Ardahan
Ulusoy Turizm
Vangölü Turizm
AMASYA'ya bağlı otogarlar
Amasya Otogarı
Merzifon Otogarı
Suluova Otogarı
Gümüşhacıköy Otogarı
Taşova Otogarı