6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Amasya Samsun Otobüs Bileti

Amasya Samsun otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli Amasya  Samsun otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın! Şanlıurfa otobüs bileti uygun fiyatlar ve firma karşılaştırma seçeneğiyle burada!

Ladik, Samsun il alanının güneybatısında ve Samsun-Taşova karayolu üzerindedir. Hububat ve şekerpancarı tarımı, yerleşme halkının ana geçim kaynakları durumundadır.

Kent, Laodikeia Pontice adıyla kurulmuş olan eski bir yerleşmedir. Önceleri Mithridates Ktistes'in kurduğu Pontos Devleti içinde yer aldı. MÖ. 63'te Roma, daha sonra da Bizans egemenliğine girdi. Bizans'ın güçsüzleştiği yıllarda Kubadoğulları Beyliği' ne bağlanan kent, 1418'de Osmanlı topraklarına
katıldı. Yerleşme içinde, günümüze ulaşmış adı anılmaya değer tarihsel yapıt yoktur.

Hilyas Kaplıcası, Ladik'in 10 km batısında yer alan Hamamayağı Köyü'ndedir. Sıcaklığı 36 C olan su, romatizma, siyatik, böbrek hastalıklarıyla egzamaya iyi gelmektedir. Altyapı yetersizliği nedeniyle sınırlı ola-rak yararlanılmaktadır.

Ladik Gölü, kentin 10 km doğusundadır. Uzunluğu 5, genişliği ise 2 km kadardır. Derinliği ortalama 3,5 m olan gölün çevresi sazlık ve bataklıktır. Yaban hayatı ve av turizmi açısından özel bir önemi vardır.

AMASYA - SAMSUN otobüs biletleri, ortalama 24.38 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 4 firma, günde 21 sefer yapmaktadır.

AMASYA - SAMSUN arası yaklaşık olarak 127 km olup ortalama yolculuk 1 saat 39 dakika sürmektedir.

Amasya - Samsun seyahatiniz için harita bilgileri, Amasya için 40.64991 kuzey enlemi, 35.83532 doğu boylamı ve Samsun için 41.29278 kuzey enlemi, 36.33128 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Amasya - Samsun seferi için kalkış noktaları ise Amasya için Merzifon, Suluova, Gümüşhacıköy, Taşova ve Samsun için Bafra, Çarşamba, Havza, Tekkeköy, Terme, Alaçam, Ladik, Salıpazarı, Vezirköprü, Yakakent, Kavak, Ortaklar, Atakum, Engiz, Taflan noktalarıdır.

AMASYA - SAMSUN haritası

En uygun fiyatlarla AMASYA - SAMSUN otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve AMASYA - SAMSUN seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla AMASYA - SAMSUN seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.