6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Ankara Gaziantep Otobüs Bileti

Ankara Gaziantep otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli Ankara Gaziantep otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın!

Arkeoloji Müzesi  İstasyon Caddesindedir. İlk kez 1943 yılında Halkevinin bir odasında açılmıştır. Ancak 1958 yılında restore edilen Nuri Mehmet Paşa Camisinde açılan müze bu modern müze binasına 1969 yılında taşınmıştır.

Müzede Kargamış, Sakçagözü, Zincirli ve Tilbaşar kazılarında bulunan arkeolojik eserler iki salonda sergilenmiştir. İlk salonda Hititlerden kalma mühür koleksiyonu, Roma lahitleri, mezar taşları, tanrı heykelleri, Venüs heykelleri, kabartmalar, yazıtlar ve İslam eserleri; ikinci salonda ise bu yöreye ait etnografik eserler, aradaki koridorda Gedikli Höyük ve Tilmen kazılarında bulunmuş taş eserler yer almıştır.

ANKARA - GAZİANTEP otobüs biletleri, ortalama 88.29 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 19 firma, günde 50 sefer yapmaktadır.

ANKARA - GAZİANTEP arası yaklaşık olarak 700 km olup ortalama yolculuk 7 saat 12 dakika sürmektedir.

Ankara - Gaziantep seyahatiniz için harita bilgileri, Ankara için 39.92077 kuzey enlemi, 32.85411 doğu boylamı ve Gaziantep için 37.06622 kuzey enlemi, 37.38332 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Ankara - Gaziantep seferi için kalkış noktaları ise Ankara için Beypazarı, Kızılcahamam, Nallıhan, Polatlı, Şereflikoçhisar, Sincan ve Gaziantep için İslahiye, Nizip noktalarıdır.

ANKARA - GAZİANTEP haritası

En uygun fiyatlarla ANKARA - GAZİANTEP otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve ANKARA - GAZİANTEP seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla ANKARA - GAZİANTEP seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.