6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Ankara İstanbul Otobüs Bileti

ANKARA İstanbul otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları Clickbus.com.tr’de! En kaliteli ANKARA İstanbul otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın!

Ankara İstanbul otobüs bileti için ClickBus.com.tr’den size en uygun otobüs biletini bulup, anında satın alabilirsiniz. İki kıtayı birbirine bağlayan boğaz köprüsüyle, tarihi güzellikleriyle ve gelişmiş sanayisiyle tüm dünyanın ilgisini çeken 2010 Avrupa kültür başkenti İstanbul’a Ankara İstanbul otobüs bileti alarak gidebilirsiniz. Ankara İstanbul arası 453 km mesafe bulunmakla birlikte yolculuğun kaç saat süreceği yol durumu ve otobüsün molalı, molasız oluşuna göre değişmektedir. Seçmiş olduğunuz otobüse göre, eğer molalı bir yolculuk geçireceksiniz, ortalama 5,5 saatte, mola vermeyen bir otobüsle seyahat edecekseniz 4,5 saatte Ankara’dan İstanbul’a ulaşabilir, hemen İstanbul’un tarihi güzelliklerini gezmeye başlayabilirsiniz.

Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yapmış olan İstanbul’a, Türkiye Cumhuriyeti başkenti Ankara’dan günün neredeyse her saati, Ankara İstanbul otobüs firmaları için bilet bulabilirsiniz. ClickBus.com.tr ‘de ulaşmış olduğunuz seçenekleri, yolculuğun kaç lira ve kaç saat olduğunu kıyaslayarak size en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz. Mermerler Seyahat,Mersin seyahat gibi yerel firmaların Ankara’dan İstanbul’a seferleri olduğu gibi, Ankara İzmir, Ankara Antalya arası güzergahlarda da sefer yapan Ulusoy gibi ulusal firmaların da Ankara İstanbul seferleri bulunmaktadır. Ankara İstanbul otobüs bileti fiyatları, otobüs firmalarına göre değişmekle birlikte en ucuz Ankara İstanbul otobüs bileti 30 TL ‘dir.

            Ankara İstanbul güzergahında hareket eden molalı otobüs seferleri genelde seferlerine, temiz havasıyla ünlü yolculuğun yaklaşık yarısının tamamlandığı Bolu’da mola vermektedirler. Ankara Bolu arası 199 km mesafe bulunmakla birlikte otobüsler Ankara’dan Bolu’ya yaklaşık 2 saatte ulaşarak; Bolu İstanbul arası 266 km yani 3,5 saatlik mesafeye moladan sonra devam etmektedirler. Bir çok dinlenme tesisinin bulunduğu Bolu’da vermiş olduğunuz molada farklı çeşitlerde çorba seçeneklerinden yararlanabilir ya da ekmek atımı ismindeki gözlemenin tadına bakabilir, açlığınızı yatıştırabilirsiniz. Bunun dışında ızgara köfte, kuzu saç gibi ana yemeklerle karnınızı doyurabilir, saray helvasıyla ağzınızı tatlandırabilirsiniz. Bolu’nun temiz havasıyla seyahat yorgunluğunu atabilir, gazete veya dergi alarak yolculuğunuzun devamında okuyabilirsiniz. Moladan sonra otobüsünüzde dağıtılan ikramlarla çay,kahve veya meşrubatınızı yudumlayabilir, firmanın sağlamış olduğu film seçeneklerinden birini seçerek yolculuğunuzun keyfini çıkarabilirsiniz.

            Ankara’da bulunan tek otogar AŞTİ ’ye, ClickBus.com.tr’den Ankara İstanbul otobüs bileti aldığınız firmanın sağladığı servisi kullanarak gidebilir, otobüsünüze binebilirsiniz. İstanbul’da gideceğiniz yere göre; Harem,Esenler ya da Alibeyköy’de inebilir, gitmek istediğiniz semte firmanızın sağlamış olduğu servislerle ulaşabilirsiniz.

            Türkiye’nin en kalabalık, dünyanın tek iki kıtayı birleştiren, yüzyıllar boyunca tüm dünyanın gözbebeği olan, içinde bir çok tarih öğesi barındıran İstanbul’a ClickBus.com.tr’den biletinizi alarak seyahat edebilirsiniz. Asya kıtasında Kadıköy ve Üsküdar’a giderek Kız kulesi, Bağdat Caddesi gibi yerleri gezebilir, Avrupa kıtasında Beyoğlu ve tarihi yarımadaya giderek hem tarihinizi öğrenebilir hem de eğlenebilirsiniz. Eğer siz de bu şehri ziyaret etmek istiyorsanız hemen Ankara otobüs bileti veya İstanbul otobüs bileti alın ve şehri gezmeye başlayın.

ANKARA - İSTANBUL otobüs biletleri, ortalama 56.4 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 37 firma, günde 105 sefer yapmaktadır.

ANKARA - İSTANBUL arası yaklaşık olarak 454 km olup ortalama yolculuk 4 saat 41 dakika sürmektedir.

Ankara - İstanbul seyahatiniz için harita bilgileri, Ankara için 39.92077 kuzey enlemi, 32.85411 doğu boylamı ve İstanbul için 41.00527 kuzey enlemi, 28.97696 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Ankara - İstanbul seferi için kalkış noktaları ise Ankara için Beypazarı, Kızılcahamam, Nallıhan, Polatlı, Şereflikoçhisar, Sincan ve İstanbul için Alibeyköy, Ataşehir, Avcılar, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Silivri, Sultanbeyli, Ümraniye, İstanbul Anadolu, Dudullu, Yalıköy, aksarayemniyet noktalarıdır.

ANKARA - İSTANBUL haritası

En uygun fiyatlarla ANKARA - İSTANBUL otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve ANKARA - İSTANBUL seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla ANKARA - İSTANBUL seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.