6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Ankara Konya Otobüs Bileti

ANKARA Konya otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları Clickbus.com.tr’de! En kaliteli ANKARA Konya otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın!

Hürrem Paşa Türbesi: Mevlâna müzesine ait eski mutfağın doğu yüzüne bitişik olan türbedir. Kayseri’nin kuzeyinde Kurşunlubel’de şehit düşen Karaman Beylerbeyi İskenderpaşazâde Hurrem Paşa (Öl. 1526) için Sadrazam maktûl İbrahim Paşa (1493-1535) tarafından 1527 yılında yaptırılmıştır.

Kesme taştan yapılmıştır. Sekiz köşeli olup kubbelidir. Hurrem Paşa sandukasında Şeyh Muslihiddin Sadi (1189- 1291)’nin Gülistan adlı eserinden bir parça «Arkadaş! Dünya kimseye kalmaz. Cihana bağlanma, cihanı yaratana bağlan, bu sana yetişir. Dünya emval ve emlâkine arkanı dayama, onlara güvenme, dünya öyle bir dünyadır ki senden evvel daha senin gibi birçok insanları hem doğurdu, besledi, büyüttü, hem gene kendi eliyle boğdu, öldürdü.» anlamına gelen iki beyit yazılıdır.

ANKARA - KONYA otobüs biletleri, ortalama 30 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 1 firma, günde 23 sefer yapmaktadır.

ANKARA - KONYA arası yaklaşık olarak 261 km olup ortalama yolculuk 2 saat 57 dakika sürmektedir.

Ankara - Konya seyahatiniz için harita bilgileri, Ankara için 39.92077 kuzey enlemi, 32.85411 doğu boylamı ve Konya için 37.86667 kuzey enlemi, 32.48333 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Ankara - Konya seferi için kalkış noktaları ise Ankara için Beypazarı, Kızılcahamam, Nallıhan, Polatlı, Şereflikoçhisar, Sincan ve Konya için Akşehir, Beyşehir, Cihanbeyli, Ereğli, Ilgın, Kadınhanı, Bozkır, Doğanhisar, Hüyük, Kulu, Seydişehir, Soğukkuyu, kulumakas, Konyakarapınar noktalarıdır.

ANKARA - KONYA haritası

En uygun fiyatlarla ANKARA - KONYA otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve ANKARA - KONYA seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla ANKARA - KONYA seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.