6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Ankara Kütahya Otobüs Bileti

Ankara Kütahya otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli Ankara Kütahya otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın!

Yakup Çelebi Külliyesi, Ulu Cami'nin batısındadır. 1414 yapımı külliyeden günümüzde Vahit Paşa İl Halk Kütüphanesi olarak kullanılan İmaret Mescidi ile türbe dışında herhangi bir yapı ulaşmadı.

Girişi sivri kemerli ve üç bölümlü olan mescit 1954'te onarıldı. Girişten sonra, şadırvanlı orta mekan ile kubbeli ana eyvan yer alır. Yine girişin her iki yanında dar kapılı, kubbeli ve ocaklı iki oda vardır. Güney ey vanı türbeye açılır.Türbede lahit ve döşeme,çinilerle bezelidir. İshak Fakih Külliyesi, aynı adlı mahallededir. 1433 yapımı külliye, cami, zaviye, türbe ve medreseden oluşur. Yapı topluluğunu meydana getiren caminin duvarları kesme taş ya da kesme taş-tuğla karışımıdır. Kubbeli ana mekan kare planlıdır. Minaresi taş kaideli ve tuğla gövdelidir.

Mollabey Külliyesi, Balıklı Mahallesindedir, 19. yy yapımıdır. Yuvarlak kemerli, mermer söveli giriş kapısından, iki yanı dükkanlar sıralı koridora gelinir. Koridorun sonu geniş kuzey avlusuna açılır. Doğuda kare planlı, kagir kitaplık vardır. Alt katın kuzey batısından, U biçimli basamaklarla camiye çıkılır.

ANKARA - KÜTAHYA otobüs biletleri, ortalama 49.23 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 3 firma, günde 13 sefer yapmaktadır.

ANKARA - KÜTAHYA arası yaklaşık olarak 312 km olup ortalama yolculuk 3 saat 37 dakika sürmektedir.

Ankara - Kütahya seyahatiniz için harita bilgileri, Ankara için 39.92077 kuzey enlemi, 32.85411 doğu boylamı ve Kütahya için 39.4167 kuzey enlemi, 29.9833 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Ankara - Kütahya seferi için kalkış noktaları ise Ankara için Beypazarı, Kızılcahamam, Nallıhan, Polatlı, Şereflikoçhisar, Sincan ve Kütahya için Emet, Gediz, Hisarcık, Simav, Tavşanlı, Aksaz noktalarıdır.

ANKARA - KÜTAHYA haritası

En uygun fiyatlarla ANKARA - KÜTAHYA otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve ANKARA - KÜTAHYA seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla ANKARA - KÜTAHYA seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.