6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Ankara Mersin Otobüs Bileti

Ankara Mersin otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli Ankara Mersin otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın!

Dikilitaş; Mersin’in kuzeydoğusunda, Dikilitaş (Bekirde) köyü ile Mersin arasındadır. M.Ö. VII. yüzyılda Asur Kralı Asurbanipal (M.Ö. 668-625) tarafından eski Roma yolu üzerinde dikilmiştir. Tevratta İbraniler tarafından sınır boylarına bu çeşit yazıtların bırakıldığı yerler yazılmıştır.

2x4x7 m. boyutundadır. Üzerindeki yazıtta «Ey yolcu, ye iç ötesini düşünme» diye yazılan dikilitaşın Tevrat’ta geçen dikilitaş olduğu sanılmaktadır.

Mozaikli Hamamlar;

Mersin’in 4 km. doğusunda ve deniz kıyısındaki Karaduvar köyündedir. Romalılar zamanından kalma mozaiklerle süslü bir hamam kalıntısıdır. İçersinde kurna parçaları bile görülmektedir. Camili köyünün kükürtlü suyunun buraya getirilmiş olduğu ve kullanıldığı sanılmaktadır.

Mersin’in 65 km. güneybatısındaki Narlıkuyu’da bulunan hamam kalıntısı da mozaiklidir. Bu yapının havuz tabanında Hera, Athena ve Afrodit’i gösteren üç çıplak kız ile keklikleri bulunan renkli bir mozaik tablo (üç güzeller) yer almıştır. Mozaik üzerindeki yazıda «Bu sudan içenler güzelleşir, akılları artar ve ömürleri uzar» denilmektedir. Burası eski Roma mozaiklerinin sergilendiği Narlıkuyu Müzesi adı ile tanınmaktadır.

ANKARA - MERSİN otobüs biletleri, ortalama 55.29 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 6 firma, günde 17 sefer yapmaktadır.

ANKARA - MERSİN arası yaklaşık olarak 495 km olup ortalama yolculuk 5 saat 15 dakika sürmektedir.

Ankara - Mersin seyahatiniz için harita bilgileri, Ankara için 39.92077 kuzey enlemi, 32.85411 doğu boylamı ve Mersin için 36.8 kuzey enlemi, 34.63333 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Ankara - Mersin seferi için kalkış noktaları ise Ankara için Beypazarı, Kızılcahamam, Nallıhan, Polatlı, Şereflikoçhisar, Sincan ve Mersin için Anamur, Bozyazı, Erdemli, Silifke, Tarsus, Taşucu, Gülnar, Mut, Topaklı noktalarıdır.

ANKARA - MERSİN haritası

En uygun fiyatlarla ANKARA - MERSİN otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve ANKARA - MERSİN seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla ANKARA - MERSİN seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.