6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

ANKARA'ya giden otobüs seferleri

Diğer ANKARA seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Ankara otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Ankara’ya giden otobüs firmaları biletlerini online satın alın!

Cumhuriyetin ilan edilmesiyle birlikte ülkemizin başkenti olan Ankara seneler geçtikçe kültür, sanat, siyaset ve eğitim gibi alanlarda olağanüstü gelişmeler kaydederek günümüzün dünyaca tanınan en büyük metropollerinden birine dönüşmüştür. İç Anadolu Bölgesi'nde bulunan Ankara, ulaşım açısından oldukça elverişli bir konumdadır. Ankara otobüs biletiyle Türkiye'nin her yerinden bu güzel şehre ulaşabilirsiniz.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Başkent Ankara’nın tarihi Tunç Çağı'na, bilinen tarihi ise Paleotik Çağ'a kadar uzanmaktadır. Hititler,Frigyalılar, Lidyalılar, Persler, Selçuklular, Roma İmparatorluğu ve Bizans İmparatorluğu gibi bir çok millete ve uygarlığa ev sahipliği yapmış Ankara’nın son adresi Türkiye Cumhuriyeti olmuştur.

Paleotik Çağ'a ait insanlar tarafından yapılmış ilk eserlere Ankara’da Gavurkale, Maltepe, Ergazi ve Lodumlu’da rastlanmıştır. Bu miraslar Ankara’nın bilinen tarihinin en eski eserlerini oluşturmaktadır. Ayrıca Anadolu’daki ilk insan fosili de Ankara’da bulunmuş ve bu fosile  Ankarapithecus Meteai adı verilmiştir. Ankara’nın tarihini yaşatan buluntular günümüzde, Anadolu Medeniyetler Müzesi’nde sergilenmektedir.

Ankara şehir merkezinde bilinen en eski tarihi kalıntılar, Bronz Çağı'nda hüküm sürmüş Hatti Uygarlığı'na ait aslan ve sfenks tasvirleridir. Bilinen Ankara’nın o zamanki sınırlarının günümüz sınırlarıyla ne kadar aynı olduğu konusunda net bir görüşe ulaşılamadığı gibi, o zamanki Ankara’nın bugünkü Ankara olmadığı görüşleri de bulunmaktadır.

Ucuz Ankara otobüs bileti satın alırken sitemizi tercih ederek 2 adımda ve kolayca Ankara otobüs bileti fiyatları bilgisini görüntüleyebilirsiniz.

Frigler, istilalarıyla Hitit İmparatorluğu’nu yok etmiş ve Hititler’in bulunduğu yerlere yerlemişlerdir. Devletin başkenti Gordion, günümüzde Ankara’ya 76 km uzaklıkta Polatlı ilçesinin sınırları içinde yer almaktadır. Ankara’nın kurulmasında Frigler krallarından, Kral Midas’ın çok büyük etkisinin olduğu söylenmektedir. Frigler’in kalıntılarına günümüzde  Ankara istasyonunda, Augustus Tapınağı’nda ve Türk Tarih Kurumu binası temellerinde rastlayabiliriz.

Hititler, Frigler, Lidyalılar ve Persler’den sonra bir süre Roma ve Bizans İmparatorluğu’nun yönetiminde kalan Ankara 1071 senesinde Selçuklu Sultan’ı Alparslan’ın Malazgirt Zaferi'yle Türklere Anadolu’nun kapısını açan şehir olmuştur. 1356 senesinde Osmanlı İmparatoru Orhan Bey tarafından fethedilen şehir, 1402 senesinde Timur tarafından fethedilmiştir. 1403 senesinde tekrar Osmanlı hakimiyetine giren Ankara o günden 1923 senesine kadar Osmanlı İmparatorluğu’nun bir şehri olarak kalmıştır. Türkiye Cumhuriyeti’nin ilan edilmesiyle birlikte Ankara’nın itilaf devletleri tarafından işgal edilmemiş olması ve coğrafi konumu olarak ülkenin ortasında bulunması sebebiyle, Ankara ülkemizin başkenti olmuştur. Günümüzde yaklaşık beş milyon nüfusuyla Anadolu’nun en gelişmiş şehri olmakla birlikte, ülkemizin metropol şehirleri arasındadır.

Günümüzde hem şehir içi hem de şehirlerarası ulaşımın çok kolay olduğu Ankara’ya otobüs bileti alarak, Ankara’nın tarihini gezerek öğrenebilirsiniz.

Clickbus üzerinden İstanbul Ankara otobüs bileti alırken en ucuz firmalar listelenir ve bu şekilde İstanbul Ankara otobüs bileti alımınızı yapabilirsiniz.

Ankara’da Görmeniz Gereken Yerler

Tarihe tanıklık etmiş başkent Ankara, aynı zamanda metropol olmasına rağmen modern, sessiz ve düzenli şehir olarak da tanınmaktadır. Dünya başkentleri içinde en çok yeşile sahip olan başkentlerden bir tanesidir. Etrafı bozkırla çevrili olan Ankara göl ve akarsu bakımından da zengindir. Anıtkabir’den, Anadolu Medeniyetleri Müzesi’ne, Eymir Gölü’nden, Ulus Gençlik Parkı’na, Ankara’da gezilecek çok fazla tarihi mekan ve doğal güzellikler bulunmaktadır.

            Ankara’daki tarihi turizm turunuza Türkiye’nin ilk modern ve en düzenli müzelerinden biri olan Ankara Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nden başlayabilirsiniz. Müzenin yapısı da en az müzenin içinde sergilenen eşyalar kadar tarihi değere sahip olan Ankara Anadolu Medeniyetleri Müzesi 15. yüzyılda inşa edilmiş on kubbeli bir Osmanlı bedestenin yenilenmesiyle bugünkü halini almıştır.  Müzeyi, pazartesi günleri hariç her gün saat 09.00-17.00 saatleri arası ziyaret edebilirsiniz. Paleotik çağdan başlayarak Anadolu’nun çeşitli yerlerinde yapılan kazılar sonucu bulunan eşyalar müzede sergilenmektedir. İstanbul’daki Arkeoloji Müzesi'yle birlikte Türkiye’nin en önemli müzesi konumunda bulunmaktadır. Ankara otobüs bileti alarak bu müzeyi gezmeye gidebilirsiniz.

            Kuşkusuz Ankara’nın en önemli yerlerinden biri Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder M.Kemal Atatürk’ün mezarının da bulunduğu Anıtkabir’dir. Ankara’yı gezmeye gelip Gazi Mustafa Kemal’in edebi istirahat yeri Anıtkabir’i görebilirsiniz. Atatürk ve Kurtuluş Savaşı’na ait bir çok eşyanın da sergilendiği Anıtkabir’e otobüs bileti aldığınız otobüs firmasının servislerini ya da şehir içi otobüslerini kullanarak gidebilirsiniz. Ayrıca İsmet İnönü’nün anıt mezarını da Anıtkabir’de ziyaret edebilirsiniz.

            Anıtkabir yapılana kadar Atatürk’ün naaşının da saklandığı Etnografya Müzesi, Selçuklu döneminden günümüze kadar Anadolu sanatını görebileceğiniz bir yer olarak karşımıza çıkmaktadır. Ankara’ya geldiğiniz zaman bu müzeyi ziyaret ederek tarih boyunca Anadolu’da yaşayan insanların günlük hayatta neler kullandığını görebilir, askeri aletlerin tarihsel gelişimine tanık olabilirsiniz.

Bilet arama motoruna İzmir Ankara otobüs bileti bilgilerini girip tarihi seçerseniz o tarihteki bütün İzmir Ankara otobüs seferleri, bilet fiyatları ile birlikte görünecektir.

            Ankara gezinizde yapılış tarihi tam olarak bilinmeyen, Hititler tarafından yapıldığı düşünülen Ankara Kalesi’ne de uğramanızı öneririz. Ankara’nın Anıtkabir’le birlikte en çok ziyaretçi alan yerlerinden biri olan Ankara Kalesi’ni görmek ve incelemek güzel vakit geçirmenizi sağlayacaktır. Ankara otobüs bileti alıp Ankara’ya geldiğinizde şehir içi ulaşımı kullanarak Ankara Kalesi'ni gezmeye gidebilirsiniz. Özellikle akşam saatlerinde Ankara Kalesi’nden baktığınızda güzel bir manzara sizi selamlıyor olacaktır.

            Başkent Ankara’da Hitit Güneş Kursu Anıtı,Camlı Köşk, Zafer Anıtı, Başköy Kalesi, Augustus Tapınağı, Kayabaşı Mozaiği, Zağfiran Hanı ve Güvenpark Anıtı gezebileceğiniz diğer turistik yerler arasında yer almaktadır. Bunlar dışında birbirinden güzel bir çok tarihi veya yeni yapılan camiye rastlayabilirsiniz. Bu camilerin en bilinenleri Kocatepe Cami ve Ağaç Ayak Cami’dir. Ankara otobüs bileti alıp buraları ziyaret etme ve tarihi başkentte yaşama keyfine varabilir, tarihimizi gezerek pekiştirebilirsiniz.

            Ankara’nın şehir yaşamının kalbinin attığı iki yer ise Ulus ve Kızılay’dır. Ankara şehir hayatını görmek ve insanların başkentte neler yaptığını tam anlamak için bu iki yeri de görebilirsiniz. Kızılay Sakarya Caddesi’ne gidebilir; Ankara’da deniz olmamasına rağmen balıkçılarıyla ünlü bu caddeye uğrayarak eğlenceli bir akşam geçirebilirsiniz.

            Eğer Ankara’da alışveriş yapmak istiyorsanız aradığınız herşeyi bulabileceğiniz, Tunalı Hilmi Caddesi’ne gidebilirsiniz. Yorulduğunuzda soluklanabileceğiniz kafe ve restoranları da bulunan Tunalı Hilmi Caddesi’ne Ankara ziyaretinizde uğramanızı tavsiye ediyoruz.

Park ve gölleriyle de meşhur olan Ankara’ya geldiğinizde Eymir Gölü,Göksu Parkı, Ulus Gençlik Parkı, Soğuksu Milli Parkı, Harikalar Diyarı Parkı ve Mogan Gölü’nü ziyaret edebilirsiniz. Özellikle Eymir Gölü ve Ulus Gençlik Parkı bunların arasında en çok ziyaret alan yerlerdir. Ankara’ya otobüs bileti alıp Gençlik Parkı’na gelerek havuzda sandal keyfi yapabilir, su bisikletleriyle gezebilirsiniz. Gençlik Parkı’nda bulunan restoranlarda yemek yiyebilir ve su kenarında yer alan kafelerde çay kahve veya meşrubat içebilirsiniz.

Ankara Otobüs Firmaları

           Türkiye’nin ortasında bulunan ve cumhuriyetin ilanından beri ülkemizin başkenti olan Ankara’ya ulaşım da günümüzde çok kolay bir şekilde sağlanmaktadır. Türkiye’nin hemen her yerinden, neredeyse tüm otobüs firmaları Ankara’ya belirli aralıklarla sefer düzenlemektedir. Konumu bakımından da Türkiye’nin ortasında olduğu için bir çok yerden otobüsle Ankara’ya kısa bir zamanda ulaşabilirsiniz. Türkiye’nin sanayi şehri İstanbul’dan Ankara’ya molalı 5,5 saat, molasız 4,5 saatte ulaşabilirsiniz. İstanbul Ankara arası 454 km mesafe bulunmaktadır. Aynı şekilde Ege’nin incisi İzmir’den Ankara’ya ortalama 10 saatte ulaşabilirsiniz. İzmir Ankara arası ise 579 km mesafe bulunmaktadır.

ClickBus.com.tr’de bulunan Seç Turizm, Çayırağası Vip, Balıkesir Uludağ gibi onlarca otobüs firmasının başkent Ankara’ya otobüs seferleri bulunmaktadır. Hemen yukarıdaki arama kutucuğunda “Nereden” kısmına bulunduğunuz yeri ve tarihi yazın ve Ankara otobüs bileti alımını hemen yapın! www.neredennereye.com/ucak-bileti


ANKARA'ya giden otobüs firmaları
Adıyaman Gülaras
Adıyaman Ünal Turizm
Ak Turizm
Aksaray Birlik Turizm
Aksu Turizm
Anamur Zafer Turizm
Balıkesir Uludağ
Best Van Turizm
Can Barış Turizm
Çankırı Güven Turizm
Çayırağası Turizm
CSR Seyahat
Dadaş Turizm
Didim Seyahat
Doğu Karadeniz
Elazığ Murat Turizm
Elazığlılar Turizm
Es Turizm
Esadaş
Fındıkkale Turizm
Gülen Turizm
Güney Akdeniz Seyahat
Güney Lüks Adana Seyahat
Has Bingol
Has Diyarbakır
Hatay Sas Turizm
Huzur Turizm
Iğdırlı Turizm
İnan Turizm
İnci Turizm
Isparta Petrol
İzmir Turizm
Jet Turizm
Kahta Petrol
Kanberoğlu Turizm
Kent Turizm
Köksallar Turizm
Kütahya Astur
Kütahyalılar
Lider Adana
Lider Anatolia Turizm
Lider Siirt Turizm
Lüks Batman Seyahat
Lüks Erova Turizm
Lüks Erzincan Seyahat
Lüks Gümüşhane
Lüks Kahramanmaraş Turizm
Lüks Karadeniz
Lüks Mersin
Mermerler Seyahat
Mersin Seyahat
Mersin Vif Turizm
Mersin Villa Seyahat
Metro Turizm
Mis Amasya
Nevşehirliler Seyahat
Niğde Aydoğanlar
Öz Diyarbakır
Öz Sivas Seyahat
Özen Turizm
Özgül Bafra Turizm
Özlem Ardahan
Özlem Cizre Nuh
Özlem Diyarbakır
Sahil Seyahat
Şanal Turizm
Şanlıurfa Astor
Seç Turizm
Ses Turizm
Star Batman
Star Diyarbakır
Trabzon Süzer Turizm
Ulusoy Turizm
Vangölü Turizm
Varan Turizm
Yeni Adana Turizm
Yeni Aksaray
Yeni Diyarbakır Seyahat
Yeni Van Seyahat
Yeşil Artvin
ANKARA'ya bağlı otogarlar
Ankara Otogarı
Beypazarı Otogarı
Kızılcahamam Otogarı
Nallıhan Otogarı
Polatlı Otogarı
Şereflikoçhisar Otogarı
Sincan Otogarı