6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Ankara Sakarya Otobüs Bileti

Ankara Sakarya otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları Clickbus.com.tr’de! En kaliteli Ankara Sakarya otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın! Ankara otobüs bileti uygun fiyatlar ve firma karşılaştırma seçeneğiyle burada!

Beşköprü; Adapazarı'nın 4 km. batısında, Adapazarı-Arifiye demiryolunun üstünden geçen ve İstanbul yolu yakınında bulunan köprüdür. 553-561 yılları arasında Bizans İmparatoru Justinianus tarafından yaptırılmıştır. Bu nedenle Justinianus Köprüsü adı ile de tanınır. Aynı bölgede yapılan 5 adet köprüden dolayı Beşköprü adı tutunmuştur.

Kesme taştan yapılmıştır. 429 m. uzunlukta, 6,50 m. ayak uzunluğunda ve 9 kemerlidir. Kemer yüksekliği her yerinde aynıdır. Büyük kemerin açıklığı 23 m. dir. Üzeri büyük taşlarla döşelidir. Yazıtı kaybolmuştur. Eskiden köprünün altından geçen akarsu bugün kurumuş bir halde olup tarlalıktır.

ANKARA - SAKARYA otobüs biletleri, ortalama 54 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 16 firma, günde 35 sefer yapmaktadır.

ANKARA - SAKARYA arası yaklaşık olarak 313 km olup ortalama yolculuk 3 saat 14 dakika sürmektedir.

Ankara - Sakarya seyahatiniz için harita bilgileri, Ankara için 39.92077 kuzey enlemi, 32.85411 doğu boylamı ve Sakarya için 40.78333 kuzey enlemi, 30.4 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Ankara - Sakarya seferi için kalkış noktaları ise Ankara için Beypazarı, Kızılcahamam, Nallıhan, Polatlı, Şereflikoçhisar, Sincan ve Sakarya için Hendek, Karasu, Akyazı, Kumbaşı, Kuruçeşme noktalarıdır.

ANKARA - SAKARYA haritası

En uygun fiyatlarla ANKARA - SAKARYA otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve ANKARA - SAKARYA seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla ANKARA - SAKARYA seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.