6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Ankara Samsun Otobüs Bileti

Ankara Samsun otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli Ankara Samsun otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın! Ankara otobüs bileti uygun fiyatlar ve firma karşılaştırma seçeneğiyle burada!

Atatürk Müzesi; Fuar içindedir. Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a geldiğinden 25 Mayıs 1919 tarihine kadar bir hafta süre ile kalmış olduğu Mıntıka oteli binasında 1930 yılında Samsun Belediyesi tarafından Atatürk Müzesi açılmıştır. 19 Mayıs Müzesi adı ile de tanınır. Atatürk Müzesi ikinci kez Samsun Fuarı içinde 1968 yılında yapılan modern binasında Milli Eğitim Bakanlığınca yapılan törenle 1 Temmuz 1968 tarihinde açılmıştır.

Müzede Atatürk’ün Samsun’da kaldığı zaman kullandığı yatak odası ve giysi gibi eşyalar sergilenmiştir.

Büyük Valide Cami; Fuar karşısındadır. Samsun’un en büyük camisidir. Batumlu Hacı Ali tarafından yaptırılmıştır. Yapıldığı yıl bilinmiyor. Abdülaziz’in annesi Pertevniyal Sultan tarafından onarılmış olduğu için Valide Camisi adı ile de tanınmaktadır.

Sarımsı renkli kesme taştan yapılmıştır. Sağ ve solda tek şerefeli iki minaresi yükselir. Son cemaat yeri 6 sütun üzerine beşik tonozlarla örtülüdür. Dıştan sekizgen, içten yuvarlak olan basık kubbesini dört köşedeki kuleler desteklemektedir. Kubbenin içi renkli bitkisel ve geometrik motiflerle süslenmiştir. Mihrabı mermerden, minberi yıldız ve madalyon motifli kabartmalarla süslü olup ağaçtandır.

ANKARA - SAMSUN otobüs biletleri, ortalama 51.41 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 11 firma, günde 46 sefer yapmaktadır.

ANKARA - SAMSUN arası yaklaşık olarak 403 km olup ortalama yolculuk 4 saat 40 dakika sürmektedir.

Ankara - Samsun seyahatiniz için harita bilgileri, Ankara için 39.92077 kuzey enlemi, 32.85411 doğu boylamı ve Samsun için 41.29278 kuzey enlemi, 36.33128 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Ankara - Samsun seferi için kalkış noktaları ise Ankara için Beypazarı, Kızılcahamam, Nallıhan, Polatlı, Şereflikoçhisar, Sincan ve Samsun için Bafra, Çarşamba, Havza, Tekkeköy, Terme, Alaçam, Ladik, Salıpazarı, Vezirköprü, Yakakent, Kavak, Ortaklar, Atakum, Engiz, Taflan noktalarıdır.

ANKARA - SAMSUN haritası

En uygun fiyatlarla ANKARA - SAMSUN otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve ANKARA - SAMSUN seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla ANKARA - SAMSUN seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.