6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Ankara Sivas Otobüs Bileti

Ankara Sivas otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli Ankara Sivas otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın! Ankara otobüs bileti uygun fiyatlar ve firma karşılaştırma seçeneğiyle burada!

Divriği, Sivas kadar eski bir şehirdir. Hitit ve diğer birçok dönemlerden sonra Roma döneminde Pontus Kralı V. Mithridat’ı Romalı komutan Pompeius yenip şehre zafer şehri anlamına gelen Nikapolis adını vermiştir. BizanslIlar ise şehre Tefrike adını takmışlardır. BizanslIlardan 1070 yılında Türklerin eline geçmiştir. 1180-1252 yılları arasında Mengüç devletinin başkenti olmuştur. 1277 yılında ise İlhanlIların yönetimine girmiştir. 1516 yılında Yavuz Selim tarafından OsmanlIların eline geçmiştir. İlkönce Rumiye (Amasya), sonra Sivas vilayetlerine bağlı bir sancak merkezi, 1854 ylında Sivas’a bağlı ilçe, 1923 yılında yine Sivas’a bağlı ilçe olmuştur. 1937 yılında ilk kez bu kasabaya demiryolu gelmiştir. 10 eylül 1965 tarihinde sel şehre zarar vermiştir.

Divriği Kalesi şehrin 2 km. kuzeyinde dik yamaçlı bir tepe üzerindedir. 1197 yılında Mengüçoğlu Süleyman Şah tarafından yaptırılmıştır. Birçok onarımlar görmüş ise de şimdi yıkık bir haldedir.

Kalenin iki kapısı da güneybatıdadır. Kalede cephanelik, sarnıç ve su yolları ile Mengüçoğlu Seyfettin Şahinşah tarafından 1180 yılında yaptırılan bir cami bulunmaktadır.

ANKARA - SİVAS otobüs biletleri, ortalama 70.52 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 14 firma, günde 27 sefer yapmaktadır.

ANKARA - SİVAS arası yaklaşık olarak 436 km olup ortalama yolculuk 5 saat 16 dakika sürmektedir.

Ankara - Sivas seyahatiniz için harita bilgileri, Ankara için 39.92077 kuzey enlemi, 32.85411 doğu boylamı ve Sivas için 39.74766 kuzey enlemi, 37.01788 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Ankara - Sivas seferi için kalkış noktaları ise Ankara için Beypazarı, Kızılcahamam, Nallıhan, Polatlı, Şereflikoçhisar, Sincan ve Sivas için Akıncılar, İmranlı, Suşehri, Şarkışla, Zara, Divriği, Gemerek, Koyulhisar, Yıldızeli noktalarıdır.

ANKARA - SİVAS haritası

En uygun fiyatlarla ANKARA - SİVAS otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve ANKARA - SİVAS seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla ANKARA - SİVAS seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.