6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Ankara Yozgat Otobüs Bileti

Ankara Yozgat otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli Ankara Yozgat otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın! Ankara otobüs bileti uygun fiyatlar ve firma karşılaştırma seçeneğiyle burada.

Ulu (Çapanoğlu) Cami, 1779’da Çapanoğlu Mustafa Bey yaptırdı. Üç bölmeli son cemaat yeri ile tek kubbeli ana mekandan oluşmaktadır. 1794'te Süleyman Bey, önüne benzer planda ikinci bir mekan ekletti. Daha sonra en dışa, küçük bir giriş revakı yapıldı. Arka arkaya sıralanmış bu yapılar, yakın zamana değin Geç dönem Osmanlı resim sanatının özgün örnekleriyle bezeliydi. Ancak yapılan onarımlarla resimlerin çoğu yok oldu ya da değişti. En dıştaki giriş revakında, ağaçlar arasında kule, cami, saat kulesi gibi yapılar gerçekçi bir biçimde verilmiştir. Ek mekandan ana mekana renkli mermerlerle işlenmiş taçkapıdan girilir. Buradaki resimler, mahfildekiler dışında büyük ölçüde özgünlüğünü yitirmiştir. Mahfilin ikinci katında, orta bölmenin tonozu ile yan kubbelerde yeşil, al, mavi ve sarının kullanıldığı çeşitli çiçek, yaprak, meyve resimleri yer alır. Yaprak ve çiçeklerden bir kartuş içindeki natürmort özellikle, 17.yy'dan sonra kullanılan yaygın bezemelerdendir.

ANKARA - YOZGAT otobüs biletleri, ortalama 47.06 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 15 firma, günde 51 sefer yapmaktadır.

ANKARA - YOZGAT arası yaklaşık olarak 212 km olup ortalama yolculuk 2 saat 33 dakika sürmektedir.

Ankara - Yozgat seyahatiniz için harita bilgileri, Ankara için 39.92077 kuzey enlemi, 32.85411 doğu boylamı ve Yozgat için 39.81808 kuzey enlemi, 34.81469 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Ankara - Yozgat seferi için kalkış noktaları ise Ankara için Beypazarı, Kızılcahamam, Nallıhan, Polatlı, Şereflikoçhisar, Sincan ve Yozgat için Boğazlıyan, Çandır, Çayıralan, Sarıkaya, Sorgun, Yerköy, Bazlambaç, Çekerek, Akdagmadeni noktalarıdır.

ANKARA - YOZGAT haritası

En uygun fiyatlarla ANKARA - YOZGAT otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve ANKARA - YOZGAT seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla ANKARA - YOZGAT seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.