6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Antalya Eskişehir Otobüs Bileti

Antalya Eskişehir otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli AntalyaEskişehir otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın! Antalya otobüs bileti uygun fiyatlar ve firma karşılaştırma seçeneğiyle burada! 

Ulu Cami; Sivrihisar’dadır. 1275 yılında Selçuklu Emiri Mikail Bin Abdullah tarafından yaptırılmıştır. 1440 yılında Sivrihisar Kadısı Hızır Bey tarafından onartılmıştır.

Üst kısımları kabartmalarla süslü olan 67 adet ağaç direk üzerine düz bir dam ile örtülüdür. Kuzey kapısında hicri 673 (miladi 1275) tarihli yapım, doğu kapısında ise hicri 843 (miladi 1440) tarihli onarım yazıtları yer almıştır. Motiflerle süslenmiş olan minberi ceviz ağacından yapılmıştır. Mihrabı ise sade bir yapılıştadır.

Pessinus; Sivrihisar’ın 15 km. güneyinde, Ballıhisar köyündedir. İzmir’i Ankara’ya bağlayan klasik kral yolunun buradan geçmiş olmasıyla tanınmıştır. M.Ö. 2000 yılında kurulduğu sanılmaktadır. Phrygia dönemini yaşamış eski bir yerleşme yeridir. Galat, Bergama ve Roma yönetiminde kalmıştır.

Belçikalı arkeolog Prof. Pierre Lombrechta’nın 1967-1972 yılları arasında yapmış olduğu arkeolojik kazılar sonunda ana tanrıça Kybele tapınağı ve mezarına ait kalıntılar bulunmuştur. Tapınak, mezar, küçük tiyatro, kanal ve kilise kalıntıları ile müze (heykeller, paralar) görülmektedir.

ANTALYA - ESKİŞEHİR arası yaklaşık olarak 447 km olup ortalama yolculuk 5 saat 14 dakika sürmektedir.

Antalya - Eskişehir seyahatiniz için harita bilgileri, Antalya için 36.88414 kuzey enlemi, 30.70563 doğu boylamı ve Eskişehir için 39.77667 kuzey enlemi, 30.52056 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Antalya - Eskişehir seferi için kalkış noktaları ise Antalya için Alanya, Belek, Fethiye, Finike, Gazipaşa, Kalkan, Kaş, Kemer, Kumluca, Manavgat, Serik, Akseki, Çolaklı, Mahmutlar, Side, cevizli, Gümüşyaka, Sidekavşağı ve Eskişehir için Sivrihisar noktalarıdır.

ANTALYA - ESKİŞEHİR haritası

En uygun fiyatlarla ANTALYA - ESKİŞEHİR otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve ANTALYA - ESKİŞEHİR seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla ANTALYA - ESKİŞEHİR seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.