6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Antalya Kayseri Otobüs Bileti

Antalya Kayseri otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli Antalya Kayseri otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın!

Hacı Kılıç Camisi; İstasyon caddesindedir. Selçuklu Veziri Ebul Kasım Ali Tusi tarafından 1249 yılında yaptırılmıştır.

Sarı esmer renkteki Kayseri taşından yapılmıştır. Giriş kapısı ile mihrabı geometrik oymalı motiflerle süslüdür. Tek şerefeli minaresi güneydoğudaki kapının sağındadır. Mihrap önü kubbesi dışında üç sırada dörderden 12 adet köşeli sütun üzerine düz bir damla örtülüdür.

Caminin kuzey bitişiğinde caminin bir kısmı halinde Hacı Kılıç medresesi bulunmaktadır. Camiyi yaptıran Ebul Kasım Ali Tusi’nin türbesi Tokat’tadır.

Hacı Kılıç Medresesi; İstasyon Caddesinde, Hacı Kılıç Camisinin kuzey bitişiğindedir. 1249 yılında Selçuklu Veziri Ebul Kasım Ali Tusi tarafından yaptırılmıştır.

Giriş kapısı kuzeyde olup süsleme bakımından bir cami kapısına benzemektedir. Kesme taştan yapılmıştır. Beyaz mermer üzerine iki sıralı, nesih yazılı bir yazıt bulunmaktadır. On odasında ocak yerleri yer almıştır. Bahçenin üç yaranı ayak üzerine sivri kemerli bir revak çevirmektedir.

ANTALYA - KAYSERİ otobüs biletleri, ortalama 93 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 8 firma, günde 10 sefer yapmaktadır.

ANTALYA - KAYSERİ arası yaklaşık olarak 612 km olup ortalama yolculuk 7 saat 42 dakika sürmektedir.

Antalya - Kayseri seyahatiniz için harita bilgileri, Antalya için 36.88414 kuzey enlemi, 30.70563 doğu boylamı ve Kayseri için 38.73122 kuzey enlemi, 35.47873 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Antalya - Kayseri seferi için kalkış noktaları ise Antalya için Alanya, Belek, Fethiye, Finike, Gazipaşa, Kalkan, Kaş, Kemer, Kumluca, Manavgat, Serik, Akseki, Çolaklı, Mahmutlar, Side, cevizli, Gümüşyaka, Sidekavşağı ve Kayseri için Develi, Himmetdede, İncesu, Yahyalı, Yeşilhisar, Pınarbaşı noktalarıdır.

ANTALYA - KAYSERİ haritası

En uygun fiyatlarla ANTALYA - KAYSERİ otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve ANTALYA - KAYSERİ seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla ANTALYA - KAYSERİ seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.