6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Antalya Mersin Otobüs Bileti

Antalya Gaziantep otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli Antalya Gaziantep otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın!

Kızkalesi; Mersin-Silifke yolu üzerinde, Korykos kalıntıları karşısında, Verev deresi ağzının karşısındaki küçük bir ada üzerindedir. Eski Korykos şehrine denizden gelebilecek saldırılara karşı korumak için yapılmıştır. İlk adı Elousa idi. Kıyıdan 200 m. kadar uzakta bulunan bu ada üzerinde güzel bir görünümü vardır. İstanbul Kızkulesi efsanesindeki gibi kral kızının yılan zehirinden öleceğini söyleyen falcı yüzünden yapıldığı ve üzüm sepetinden çıkan yılanın kızı öldürmesi hikâyesi hâlâ söylenmektedir. Bir süre Ermenilerin elinde kalmışa tır. Sonraları Kıbrıs krallarının eline geçmiştir. 1448 yılında Karamanoğlu II. İbrahim Bey tarafından Türklerin eline geçmiştir. Fatih Mehmet’in bahtsız oğlu Sultan Cem (1459-1495) Rodos adasına gitmeden önce 1482 yılı yazında 39 gün süre ile burada konuk edilmiş ve Rodos şövalyeleriyle burada çarpışmıştır.

250 m. uzunluktadır. 8 kulesi vardır. Kuzey ve güney uçlarındaki kuleler kalenin en kuvvetli ve en büyük kuleleridir. Kale içersinde Kral Archelus’a ait bir saray kalıntısı bulunmaktadır.

ANTALYA - MERSİN otobüs biletleri, ortalama 77.39 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 25 firma, günde 38 sefer yapmaktadır.

ANTALYA - MERSİN arası yaklaşık olarak 501 km olup ortalama yolculuk 7 saat 49 dakika sürmektedir.

Antalya - Mersin seyahatiniz için harita bilgileri, Antalya için 36.88414 kuzey enlemi, 30.70563 doğu boylamı ve Mersin için 36.8 kuzey enlemi, 34.63333 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Antalya - Mersin seferi için kalkış noktaları ise Antalya için Alanya, Belek, Fethiye, Finike, Gazipaşa, Kalkan, Kaş, Kemer, Kumluca, Manavgat, Serik, Akseki, Çolaklı, Mahmutlar, Side, cevizli, Gümüşyaka, Sidekavşağı ve Mersin için Anamur, Bozyazı, Erdemli, Silifke, Tarsus, Taşucu, Gülnar, Mut, Topaklı noktalarıdır.

ANTALYA - MERSİN haritası

En uygun fiyatlarla ANTALYA - MERSİN otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve ANTALYA - MERSİN seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla ANTALYA - MERSİN seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.