6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Antalya Otobüs Firmaları, Seferleri, Bilet Fiyatları, Telefon Numaraları ve En Ucuz Antalya Otobüs Bileti ClickBus.com.tr'de!

Bölgenin ilk çağlardaki adı Pamfilya’dır. Kentin kurucusu Bergama krallarından II. Attalos’tur (M.Ö. 159 -138). Antalya çevresini çok beğendi. Burada bir kent kurdu. Kurucusuna bağlanarak kent ilkin “Attaleia” adıyla anıldı. Bu isim sonraları Türkçeleşti ve Antalya oldu. Antalya’nın portakalı, kilimleri ve Sedir ağacından yapılmış oymalı, işlemeli hediyelik eşyaları ünlüdür.

Antalya’ya giden otobüs firmaları

Görülecek Yerler

TARİHİ BAZI KALINTILAR

SURLAR

Bugün sadece birkaç parçası ve bir iki kulesi kalan surların, zamanında bütün kenti çepeçevre kuşattığı bilinmektedir.

HADRİANUS KAPISI (ÜÇKAPILAR)

Tamamen mermerden yapılan bu zafer takı M.S. 130 yılında Antalya’yı ziyaret eden İmparator Hadrianus adına yapılmıştır. Üç kapı gözü vardır. Üzerinde ikinci bir katın mevcut olduğu anlaşılmakta ise de bu kısım yıkılmıştır.

Antalya otobüs bileti alırken Clickbus.com.tr artık yanı başınızda! Biletinizi aratın ve en ucuz Antalya otobüs firmaları, fiyatlarına göre listelensin.

HIDIRLIK KULESİ

Antalya kent surlarının güney batı köşesinde denize yakın bir yerde bulunan kesme taştan yapılmış, 14 metre yükseklikteki kulenin Romalılar devrinde fener olarak kullanıldığı sanılmaktadır.

KESİK MİNARE

Cumain Camii veya Ulucami de denen bina M.S. 5. yüzyılda yapılmış bir bazilikadir. Bir yangın sonucu minarenin tahta olan külahı yandığı için halk tarafından “Kesik Minare” adı verilmiştir

ASPENDOS (Belkıs)

Antalya’nın 49 kilometre doğusunda, Köprü Çayının sağ sahilinde ve yeni köprüye 5 kilometre uzaklıktadır. Aspendos’un M.Ö. 1000 yılında kurulduğu biliniyor. Kentte iki akropol vardır. Bazilika, agora ve anıtsal bir çeşme ve onun arkasında Odeon meydana çıkarılmıştır. Aspendos’un en önemli kalıntısı 20 bin kişilik tiyatrosudur. Bugün dünyada bu kadar korunmuş, her şeyiyle sağlam kalabilmiş tek anıttır. Tiyatronun kuzeyinde de bir stadyum göze çarpar.

Antalya otobüs firmaları ve bu firmaların bilgileri Clickbus.com.tr’de! En ucuz online bilet fiyatları ile Antalya otobüs biletinizi sorgulayın ve dilediğiniz firmadan biletinizi satın alın! neredennereye.com/otobus-bileti/