6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Antalya Sivas Otobüs Bileti

Antalya Sivas otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli Antalya Sivas otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın!

Paşa Camisi; Çarşı içersinde, Nalbantlarbaşı Caddesi No: 3’tedir. Sivas’ın tanınmış kişilerinden Süleyman Bey tarafından 1421 yılında mescit olarak yaptırılmıştır. 1805 yılında Süleyman Beyin soyundan gelme ve I. Abdülhamit’in damadı, Hibetullah Sultanın eşi Vali Alaaddin Paşa (Öl. 1830) tarafından yeniden yaptırılarak büyük bir cami haline getirilmiştir. Bu nedenle Paşa Camisi adını almıştır. Minaresi 1950 yılında halk tarafından yaptırılmıştır. Tek şerefeli minaresi taştan yapılmıştır.

Seyit Paşa Camisi; Sait Paşa Mahallesinde, Cumhuriyet (Atatürk) Caddesinde No: 98’dedir. Sivaslı Seyit İbrahim Paşa (M.Ö. 1851) tarafından 1819 yılında yaptırılmıştır. Halk arasında bu nedenle Paşa Camisi adı ile de tanınır.

Dikdörtgen planlıdır. Dört ağaç direk üzerine oturan damı düz olup kiremitle örtülüdür. Taştan yapılmış minaresi tek şerefelidir. Camiyi yaptıran Sait Paşanın mezarı Abdulvahap Gazi mezar ılgındadır.

ANTALYA - SİVAS otobüs biletleri, ortalama 109.2 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 4 firma, günde 5 sefer yapmaktadır.

ANTALYA - SİVAS arası yaklaşık olarak 806 km olup ortalama yolculuk 9 saat 47 dakika sürmektedir.

Antalya - Sivas seyahatiniz için harita bilgileri, Antalya için 36.88414 kuzey enlemi, 30.70563 doğu boylamı ve Sivas için 39.74766 kuzey enlemi, 37.01788 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Antalya - Sivas seferi için kalkış noktaları ise Antalya için Alanya, Belek, Fethiye, Finike, Gazipaşa, Kalkan, Kaş, Kemer, Kumluca, Manavgat, Serik, Akseki, Çolaklı, Mahmutlar, Side, cevizli, Gümüşyaka, Sidekavşağı ve Sivas için Akıncılar, İmranlı, Suşehri, Şarkışla, Zara, Divriği, Gemerek, Koyulhisar, Yıldızeli noktalarıdır.

ANTALYA - SİVAS haritası

En uygun fiyatlarla ANTALYA - SİVAS otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve ANTALYA - SİVAS seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla ANTALYA - SİVAS seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.