6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

ARDAHAN'a giden otobüs seferleri

Diğer ARDAHAN seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Ardahan otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Ardahan’a giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Ardahan, Doğu Anadolu’yla Karadeniz arasında Kafkaslar üzerinde kurulmuş, nüfüs açısından en küçük ilimizdir. 1992 yılına kadar Kars’ın bir ilçesi olan Ardahan, 1992 yılında Türkiye’nin 75. ili olmuştur. Özellikle kış mevsiminde kayak severler tarafından sıkça ziyaret edilen Ardahan, kentin etrafındaki tarihsel kalelerle otantik yapısını korumaktadır.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Geçmişi milattan önce 680’li yıllara dayanan Ardahan, tarih boyunca Urartılar, Kıpçaklar, İlhanlılar ve Osmanlılar gibi bir çok topluma iskan sağlamıştır. Ardahan Kalesi’nin yıllarca Osmanlı Devleti’ni Kafkasya yönünden saldırılara karşı korumasına rağmen kent, 1878 yılında Rusya’ya verilmiştir. 1918 yılında Rusya’dan geri alınan Ardahan, 1921 yılında ise Türk topraklarına katılmıştır.

Ucuz Ardahan otobüs bileti satın alırken sitemizi tercih ederek 2 adımda ve kolayca Ardahan otobüs bileti fiyatları bilgisini görüntüleyebilirsiniz.

Ardahan’da Görmeniz Gereken Yerler

Sert iklimi sebebiyle fazla yağış alan Ardahan’ı ziyaret etmek için en uygun zaman yaz aylarıdır. Ardahan’a seyahatiniz sırasında şehrin iki meşhur kalesi olan Ardahan Kalesi ve Şeytan Kalesi’ni gezmeyi unutmayın.

Övündü ve Ortakent mağaraları ise doğal güzellikleri sevenler için görülmesi gereken yerlerden sadece birkaçı. Eğer bu güzel şehirde bolca gezecek vaktiniz varsa Derviş Bey Camii, Tırnav Kale, Çıldır Kitabeleri ve daha birçok tarihi mekan sizleri bekliyor.

Ardahan’a ziyaretiniz Haziran – Temmuz aylarındaysa Atatürk silüetini izlemeden kentten ayrılmamanızı tavsiye ederiz.

Ardahan’a Nasıl Gidilir?

Ardahan’a karayolu ile ulaşım artık çok daha kolay! Esadaş Turizm, Has Bingöl Turizm ve daha birçok firmayla Ardahan’a keyifli bir seyahat yapabilirsiniz. ClickBus.com.tr’de seferleri inceleyin ve en uygun fiyatlarla Ardahan otobüs bileti alımınızı yapın! www.neredennereye.com/ucak-bileti


ARDAHAN'a giden otobüs firmaları
Esadaş
Özlem Ardahan
Star Diyarbakır
ARDAHAN'a bağlı otogarlar
Ardahan Otogarı
Damal Otogarı
Göle Otogarı
Hanak Otogarı
ARDAHAN'a bağlı diğer otobüs seferleri