6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

ARTVİN'e giden otobüs seferleri

Diğer ARTVİN seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Artvin otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Artvin’e giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Artvin, Gürcistan’la sınır komşumuzdur. 1956 yılına kadar Çoruh ismiyle bilinen şehir, 1956 yılında Artvin ismini almıştır. Hititlerden günümüze birçok topluma ev sahipliği yapmış Artvin’e seyahatinizde pek çok tarihi esere rastlamanız mümkündür.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Artvin tarih boyunca Hititlerden Urartulara, Bizanslılardan Osmanlılara birçok topluma ev sahipliği yapmıştır. Artvin’de Türkçe dışında Gürcüce, Ermenice, Lazca ve Ermenice dilleri konuşulmaktadır. Farklı kültürlerin özelliklerini halen bünyesinde bulunduran Artvin, Osmanlılar döneminde Artvini ismini almıştır. Cumhuriyet döneminde Çoruh ismini alan kent 1956 ise Artvin ismine kavuşmuştur.

Clickbus.com.tr üzerinden İstanbul Artvin otobüs bileti alırken en ucuz firmalar listelenir ve bu şekilde İstanbul Artvin otobüs bileti alımınızı yapabilirsiniz.

Artvin’de Görmeniz Gereken Yerler

Karadeniz’in yemyeşil bitki örtüsüne sahip Artvin şelaleleri ve yaylalarıyla doğaseverler için harika bir seçim. Artvin’in yaylalarında meşhur Artvin mısır ekmeğiyle kahvaltı yapmayı unutmayın. Kafkasör Yaylası, Arsiyan Yaylası ve Beyazsu Yaylası ise Artvin seyahatinizde mutlaka gitmeniz gereken yerlerden sadece birkaçı.

Eğer rafting yapmayı seviyorsanız Çoruh nehri dalgalı sularıyla size eğlenceli vakitler yaşatabilir. Mençuna ve Maral şelalelerini ziyaret edip harika fotoğraflar çekebilirsiniz.

Artvin’de tarih severler için de görülmesi gerek yerler mevcut. Ferhatlı Kalesi, Artvin Kalesi ve Şavşat Kalesi, Artvin tarihini öğrenmek isteyenlerin başlıca adresi.

Artvin’e Nasıl Gidilir?

Doğu Karadeniz Bölgesi’nde Erzurum ve Ardahan illeri arasında bulunan Artvin, aynı zamanda Gürcistan’la komşumuzdur. Artvin’e seyahat etmek ise artık çok kolay!

Tek yapmanız gereken ClickBus.com.tr’ye girmek ve seyahatiniz için bir tarih seçmek. Ulusoy Turizm, Yeşil Artvin Ekspres ve daha birçok firma arasından istediğinizi seçebilir, seyahatinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Artvin online otobüs bileti satışında en çok rağbet edilen site olan Clickbus.com.tr’yi tercih ederek Artvin biletinizi ucuza almış olursunuz. www.neredennereye.com/ucak-bileti


ARTVİN'e giden otobüs firmaları
Cesur Bingöl Seyahat
Lüks Karadeniz
Metro Turizm
Yeşil Artvin
ARTVİN'e bağlı otogarlar
Ardanuç Otogarı
Arhavi Otogarı
Artvin Otogarı
Borçka Otogarı
Hopa Otogarı
Şavşat Otogarı
Yusufeli Otogarı