6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Aydın Otobüs Firmaları, Seferleri, Bilet Fiyatları, Telefon Numaraları ve En Ucuz Aydın Otobüs Bileti ClickBus.com.tr'de!

Aydınoğlu Mehmet Bey, mevcut kale kalıntılarını onarttı. Adını da Güzelhisar’a çevirdi. Bölge halkı Mehmet Beyi çok sevdiği için bu yeni kente “Aydın’ın Güzelhisarı” demeye başladı. Zamanla bu uzun ad sadece baş tarafıyla anıldı ve “Aydın” oldu. Aydın incirleriyle bütün dünyada ünlüdür. Bölgenin deve güreşleri de ilginçtir.

Aydın’a giden otobüs firmaları

Görülecek Yerler

TARİHİ KALINTILAR

AFRODİSYAS

Etrafı, 3,5 kilometrelik surlarla çevrili olan bu eski kent, Karacasu ilçesinin 12 kilometre uzağındadır. Ortaya çıkarılan Hadrianus hamamları, Agora, Odeon (müzik salonu), tiyatro ve özellikle heykeller tarihi değer taşır.

DİDİM

Söke’nin Yenihisar köyündedir. Milet kalıntılarına 16 kilometre uzaklıktadır. Yurdumuzdaki en büyük mabetlerinden biri olan Apollon Mabedi buradadır. Eni 60, boyu 118 metre olan Mabette 124 sütun bulunur.

MİLET

Söke ilçesinin Eski Balat köyü içindedir. Anadolu’daki en eski medeniyetlerdendir. Tiyatro - Faustina Hamamı - Serapis Mabedi - Agora - Şehir Meclisi - Comnazyum - Stadyum ve liman anıtı görülecek yerlerdendir.

Aydın otobüs bileti alırken Clickbus.com.tr artık yanı başınızda! Biletinizi aratın ve en ucuz Aydın otobüs firmaları, fiyatlarına göre listelensin.

PRİEN

Söke’ye 15 kilometre uzaklıkta Güllübahçe’dedir. M.Ö. 2000 yıllarında İyon göçleriyle Yunanistan’dan gelen Grekler tarafından kurulmuştur

NYSSA (Sultan Hisar)

Kentin 33 kilometre batısında Sultanhisar ilçesinin 3 kilometre kuzeyindedir. Tiyatrosu, Cimnazyum, Agora, kütüphane ve dükkan kalıntıları görülebilir.

TRALLEİS

Aydın’a en yakın tas iki eren yeridir. Uzaklığı bir kilometredir. Eski Kente ait yerleşme Kemer mahallesinden Dedekuyusuna kadar uzanan 6-7 kilometrelik bir alanı kaplamaktadır. Bugün “Üçgözler” denilen Roma kalıntısının bir cimnazyum olduğu bilinmektedir.

ALİNDA

Aydın’dan Muğla’ya giderken Çinenin Karpuzlu bucağındadır. Titaro ve stadyumu meydandadır.

ALABANDA

Çine ilçesinin 26 kilometre uzağında Araphisar köyündedir. Karya bölgesi kentlerinden olan Alabanda’nın bugün sadece tiyatrosunun iki kapısı, senato ve Agora’dan pek az kalıntı bulunur.

Aydın otobüs firmaları ve bu firmaların bilgileri Clickbus.com.tr’de! En ucuz online bilet fiyatları ile Aydın otobüs biletinizi sorgulayın ve dilediğiniz firmadan biletinizi satın alın! neredennereye.com/otobus-bileti/