6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

AYVALIK'a giden otobüs seferleri

Diğer AYVALIK seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Ayvalık otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Ayvalık’a giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Balıkesir’in Ege Deniz’ine bakan ilçelerinden biri olan Ayvalık Türkiye’nin önemli turizm noktalarından biridir. Bozulmamış doğası ve taş evleri ile Ayvalık, şehir hayatından kaçanların sıklıkla uğradığı bir merkez haline gelmiştir. İlçe ülkemizin en önemli zeytin üretim yerlerinden biridir. Bu yüzden zeytin ve zeytinyağı almadan buradan dönmeyin. Ayrıca ünü tüm Türkiye’ye yayılan Ayvalık tostunu da yerinden tatmanızı tavsiye ederiz.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Ayvalık’ın tarihi antik çağa kadar gitmektedir. O çağlarda ismi  Kidonia olarak anılan bölgeye ilk olarak Midilli veya Girit tarafından gelenlerin yerleştiği düşünülmektedir. İlkçağda Misya, Hititler, Frigler ve Lidyalıların bölgeye hakim olduğu bilinmektedir. Ortaçağda ise  Roma İmparatorluğu egemenliğine girmiştir ve bu döneminde en parlak günlerini yaşamıştır. 14. yüzyılda Osmanlı topraklarına katılan Ayvalık yaklalık 100 yıl boyunca gayrimüslimlerin yaşadığı özerk bir bölge olmuştur. Bu özerklik sonucunda bölgede başta Yunanistan olmak üzere, İngiltere, İtalya, Avusturya-Macaristan, Fransa ve Norveç gibi ülkelerin konsoloslukları açılmıştır.  19. yüzyıl’da bir Yunan ayaklanması olmuş ve bundan dolayı bölge boşaltılarak nüfusu oldukça azaltılmıştır. Ayaklanmanın bastırılmasının ardından Rumların tekrar bölgeye dönmesine izin verilmiştir.

Ayvalık I.Dünya Savaşı’ndan sonra İzmir’in işgali ile Yunanistan’ın egemenliğine girmiştir. Bu işgal Kurtuluş savaşına kadar sürmüştür ve Lozan antlaşması ile de ilçenin Türkiye topraklarına katıldığı kesinleşmiştir.

Clickbus.com.tr üzerinden İstanbul Ayvalık otobüs bileti alırken en ucuz firmalar listelenir ve bu şekilde İstanbul Ayvalık otobüs bileti alımınızı yapabilirsiniz.

Ayvalık’da Görmeniz Gereken Yerler

Ayvalık, bir adalar topluluğudur. Ayvalık Adaları olarak adlandırılan bölge irili ufaklı birçok adadan oluşur. Ayvalık koyu 22 küçük adayı içerir. Bunlardan en büyüğü ve en önemlisi Cunda adasıdır. Ayvalık merkezden daha çok bir üne sahip Cunda adası bölgede ilk görülmesi gerekn yerlerdendir. Özellikle yazın buradaki otellerde ve pansiyonlarda kalabilir, deniz kenarındaki lokantalarda taze deniz ürünlerinden tadabilirsiniz. Ardından Cunda adasının meşhur Taş Kahve’sinde kahvenizi içebilirsiniz. Burada denize girmek için gidebileceğiniz güzel plajlar da vardır. İlk olarak Ayvalık'ın batısında bulunan Sarımsaklı Plajı, Çamlık'taki Ali Çetinkaya Plajı, Badavut Plajı ve Ortunç Plajı denize girmek oldukça keyifli yerlerdir. Ayvalık merkez’den kalkan günlük turlar ile koyları ve diğer adaları gezebilir, dalış tekneleri ile Ayvalık’ın sualtı dünyasını keşfedebilirsiniz. Tekrar acıktığınızda ise herhangi bir yerde Ayvalığın meşhur tostunu tadabilirsiniz.

Ege’deki Yunan adalarından da günübirlik misafir ağırlayan ilçede dükkan tabelalarında Yunanca yazılar görürseniz şaşırmayın. Ayvalık’ı tepeden seyredip, gün doğumunu ve batımını izlemek istiyorsanız Şeytan Sofrası isimli tepe sizleri beklemektedir. Eski bir lav birikintisi olan bu yerde Şeytan’ın ayak izi olduğuna inanılan bir iz de ziyaretçileri beklemektedir.

Ayvalık’da yer alan bir başka doğa harikası ise Kozan Yaylasıdır. Yaklaşık 5 milyon ağacın bulunduğu bu bölge Ege’nin önemli bir fıstık üretim merkezidir. Doğa severlerin burayı ziyaret etmesini tavsiye ederiz.

Ayvalık’a Nasıl Gidilir?

ClickBus otobüs biletinizi ayağınıza getiriyor. ClickBus ile Ayvalık’a seyahat etmek artık çok kolay!

ClickBus.com.tr’ye girerek Ayvalık otobüs biletinizi kolayca alabilirsiniz. Sitede bulunan Nereden Nereye kısmına bulunduğunuz yeri ve gideceğiniz yeri seçerek kolayca biletinizi alabilirsiniz. Çıkan listeden Ayvalık’a giden size en uygun otobüsü seçebilir ve güvenle biletinizi satın alabilirsiniz. İsterseniz kredi kartına 6 taksit imkanı da var.

Ayvalık online otobüs bileti satışında en çok rağbet edilen site olan Clickbus.com.tr’yi tercih ederek Ayvalık biletinizi ucuza almış olursunuz. www.neredennereye.com/ucak-bileti


AYVALIK'a giden otobüs firmaları
Balıkesir Uludağ
Metro Turizm
Ulusoy Turizm