6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Balıkesir Bursa Otobüs Bileti

Balıkesir Bursa otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli Balıkesir Bursa otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın!

Türk ve İslâm Eserieri Müzesi: Türk İslâm Eserleri Müzesi, Yeşil Medrese'de düzenlenerek 1974 yılında ziyarete açılmıştır. Müzenin bulunduğu Yeşil Medrese, 1414 - 1424 yılları arasında Osmanlı Padişahı Çelebi Mehmed tarafından yaptırılmıştır. Medrese kapısından üzeri açık bir avluya geçilir. Avlunun karşısında kemerli bir eyvan, sağ ve solda da tonoz kubbeli medrese odaları vardır. Müzelik eserler, bu eyvan ve odalarda sergilenmiştir.

Müzede XIV. yüzyıldan OsmanlIların son devirlerine kadar çeşitli örneklerde şamdanlar, yazma, tezhipli kitaplar, levhalar, sedef ve fildişi çekmeceler, Kur’an rahleleri, ateşli ve kesici silâhlar, bakırdan mutfak eşyaları, İznik, Kütahya duvar çinileri ve porselenler, ahşap tavan göbekleri, avizeler ve kandiller, elişleri, süs eşyaları, kadın - erkek giyimleri, tekke eşyaları yer almaktadır. Avluda ve revaklarda Osmanlı devri mezar taşları, kitabeler gibi taş eserler bulunmaktadır. Bursa - Türk İslâm Eserleri Müzesi, Bursa’da Osmanlı devrinin bir sanat galerisidir.

BALIKESİR - BURSA otobüs biletleri, ortalama 27.85 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 11 firma, günde 47 sefer yapmaktadır.

BALIKESİR - BURSA arası yaklaşık olarak 154 km olup ortalama yolculuk 2 saat 1 dakika sürmektedir.

Balıkesir - Bursa seyahatiniz için harita bilgileri, Balıkesir için 39.64837 kuzey enlemi, 27.88261 doğu boylamı ve Bursa için 40.18257 kuzey enlemi, 29.06687 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Balıkesir - Bursa seferi için kalkış noktaları ise Balıkesir için Akçay, Altınoluk, Bandırma, Burhaniye, Erdek, Gönen, Havran, Sarımsaklı, Susurluk, Altınova, Ayvalık, Gömeç, Manyas, Edremit ve Bursa için Gemlik, İnegöl, Karacabey, Mustafakemalpaşa, Orhangazi, İznik, Mudanya, Yenişehir, noktalarıdır.

BALIKESİR - BURSA haritası

En uygun fiyatlarla BALIKESİR - BURSA otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve BALIKESİR - BURSA seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla BALIKESİR - BURSA seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.