6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

BALIKESİR'e giden otobüs seferleri

Diğer BALIKESİR seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Balıkesir otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Balıkesir’e giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Hem Marmara’ya hem de Ege’ye kıyısı olmasıyla nadir şehirlerimizden sayılan Balıkesir tarihi dokusu ve doğal güzellikleriyle muhteşem bir tatil geçirmenize sebep olacak.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Balıkesir tarihte Misya ve Karesi isimleriyle bilinmektedir. Şehrin ismini en eski ilçe merkezi olan Karesi’den aldığı söylenmektedir. Antik Çağlarda şehrin ismi Misya’ydı ve şehir Lidyalıların egemenliği altındaydı. Sonraları bu bölge pek çok kavme daha ev sahipliği yapmıştır. Milattan önce Hititlerin egemenliği altına giren Balıkesir, Romalıların istilasıyla Roma İmparatorluğu egemenliği altında kalmıştır. Roma İmparatorluğu ikiye ayrıldıktan sonra Doğu Roma toprakları arasında kalan bölgeye Selçuklular egemen olmuş, sonrasındaysa Osmanlıların egemenliğiyle Balıkesir Türk topraklarına katılmıştır. I. Dünya Savaşı sonrası Yunanlılarca işgal edilen bölge 1922 yılında Türkler tarafından geri alınmış ve il statüsüne kavuşmuştur.

Clickbus üzerinden İstanbul Balıkesir otobüs bileti alırken en ucuz firmalar listelenir ve bu şekilde İstanbul Balıkesir otobüs bileti alımınızı yapabilirsiniz.

Balıkesir’de Görmeniz Gereken Yerler

Balıkesir doğal güzellikleri ve plajlarıyla ünlüdür. Şehre ziyaretinizde ilk uğramanız gereken yer Cunda Adası’dır. Kıvrımlı taş sokakları ve evleriyle Cunda geçmişi günümüze taşımaktadır. Cunda Adası’na Ayvalık ve Sarımsaklı ilçelerinden tekneyle ulaşabilirsiniz. Uzun kumsalları ve tertemiz deniziyle ünlü Sarımsaklı’da denize girmeden Balıkesir tatilinizi sonlandırmamanızı tavsiye ederiz.

Birbirinden sevimli beldeleriyle Balıkesir tatilcilerin vazgeçilmez mekanlarındandır. Akçay, Altınoluk, Güre ve Kazdağı’nda sakin fakat bir o kadar keyifli bir tatil yaşayabilirsiniz.

Balıkesir’e Nasıl Gidilir?

Ege’ye ve Marmara’ya kıyısı olan Balıkesir berrak suları ve tertemiz kumsallarıyla mutlaka gitmeniz gereken yerlerden biridir. Balıkesir’e otobüs bileti almak ise artık çok daha kolay!

ClickBus.comtr’de Balıkesir seferlerini sorgulayabilir, Ulusoy Turizm, Varan Turizm ve daha pek çok firma arasından seçiminizi yapabilirsiniz. En uygun fiyatlarla Balıkesir otobüs biletleri ClickBus.com.tr’de! www.neredennereye.com/ucak-bileti


BALIKESİR'e giden otobüs firmaları
Balıkesir Uludağ
Esadaş
Isparta Petrol
Kent Turizm
Köksallar Turizm
Kütahya Astur
Lider Adana
Lüks Batman Seyahat
Mersin Villa Seyahat
Metro Turizm
Mis Amasya
Şanlıurfa Astor
Seç Turizm
Ses Turizm
Ulusoy Turizm
Varan Turizm
Yeni Adana Turizm
BALIKESİR'e bağlı otogarlar
Akçay Otogarı
Altınoluk Otogarı
Balıkesir Otogarı
Bandırma Otogarı
Burhaniye Otogarı
Erdek Otogarı
Gönen Otogarı
Havran Otogarı
Sarımsaklı Otogarı
Susurluk Otogarı
Altınova Otogarı
Ayvalık Otogarı
Gömeç Otogarı
Manyas Otogarı
Edremit Otogarı