6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Batum'a giden otobüs seferleri

Diğer Batum seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Batum otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Batum’a giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Batum Gürcistan’ın özerk bir bölgesi olan Acara’nın başkentidir. Karadeniz kıyısında bulunan şehir ülkemizin Doğu Karadeniz bölgesine de yakın olduğu için buradan sıklıkla ziyaretçi alır. Sarp Sınır Kapısından vizesiz olarak gidilebilen Batum tarihi, kültürel geçmişi ve lezzetli yemekleri ile de görülmesi gereken bir şehirdir. Geniş düzlüklere ve uzun plajlara sahip olan Batum deniz turizmi için de iyi bir alternatif olarak dikkatleri çeker. Bu bölgede de Karadeniz gibi bol çay yetişir.

Tarihçe

Batum’un geçmişi ilk çağlara kadar uzanır. İlkçağ'da Pers İmparatorluğu'nun egemenliği altında bulunan şehir daha sonra Romalıların eline geçmiştir. 13.yüzyılda Moğollara geçen şehir 1564 yılında Kanuni Sultan Süleyman’ın fethiyle Osmanlı egemenliği altına girmiştir. Yaklaşık 300 senelik Osmanlı hakimiyetinden sonra Osmanlı-Rus savaşları sırasında Rusya tarafından işgal edilen Batum, Birinci Dünya Savaşından sonra tekrar Osmanlı Devletine iade edilmiştir. Mondros Mütarekesinden sonra da Gürcistan’a bırakılmıştır. 1921'de Acara Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti'nin kurulmasıyla da buranın yönetim merkezi olmuştur. Acaristan Özerk Cumhuriyetinin özerkliği Türkiye Devletinin garantörlüğü altındadır.

Batum’un gelişmesi uzun yıllar almıştır. 19.yüzyılda başlayan demiryolları ve liman inşaatları ile şehir birden canlanmaya başlamıştır. Özellikle petrol taşımacılığında kullanılan demiryolu ülkenin gelişmesinde büyük rol oynamıştır. 2004 yılında tekrar bir yapı planı çizilmiş ve şehir için restorasyon çalışmaları başlamıştır. Bu çalışmaların büyük bir bölümünü de Türk şirketleri gerçekleştirmektedir.

Clickbus.com.tr üzerinden İstanbul Batum otobüs bileti alırken en ucuz firmalar listelenir ve bu şekilde İstanbul Batum otobüs bileti alımınızı yapabilirsiniz.

Batum’da Görmeniz Gereken Yerler

Batum’a gittiğinizde ilk olarak şehrin temizliği ve düzeni ilginizi çekecektir. İyi organize edilmiş ve tam da bir sayfiye şehri havasında olan şehir yakın zamanda bölgenin Las Vegası olmayı da hedefliyor. Birbiri ardına yapılan 5 yıldızlı oteller ve kumarhaneler ile de bu hedefine ulaşacağa benziyor. Şehir kendi ismiyle anılan dünyanın en uzun bulvarına sahiptir. Tamamen bitirildiğinde 15 km olacak Batum Bulvarı şehre ilk vardığınızda yürüyüş yapabileceğiniz noktaların başında geliyor. Bu bulvarda yer alan Kule restoran ve ters yapısı ile her geçenin dikkatini çeken Beyaz restoranda güzel Batum yemekleri yemenizi tavsiye ederiz.

Batum’un en meşhur meydanı olan Avrupa Meydanını ve burada bulunan Medea Heykelini ziyaret etmenizi öneririz. Batum’un gösterişli binalarından biri olan Eski Postahane Binası ve Alfabe Kulesi de ziyaretçilerin sıklıkla uğradığı yerlerdendir. Gürcüce, 2000 yıllık yaşayan en eski dillerden biridir. Bu kule de ona ithafen yapımıştır. Batum’da gezerken her noktada farklı farklı heykeller görebilirsiniz. Bunlardan en meşhuru Tiyatro Meydanında bulunan ve şehrin en görkemli heykeli olan Poseidon heykelidir. Ayrıca bu meydanda bulunan opera binasını görmeden de geçmeyin.

Batum’da bulunan heykellerden en ilginci ise şüphesiz Ali ile Nino heykelidir. Azerbaycanlı bir genç ile Gürcü bir kızın arasındaki aşktan ilham alınarak yapılan 7 metre boyundaki heykeller her on dakikada bir hareket ederek birbirlerine sarılıyorlar. Kutsal yerleri gezmek isterseniz Batum Camii ve Virgin Mary Kilisesi şehirde görülmesi gereken yerler arasındadır. Şehri tepeden seyretmek isterseniz de Sputnik Tepesi sizin için iyi bir adres olacaktır.

Batum’a Nasıl Gidilir?

ClickBus yurtdışı seferlerini de ayağınıza getiriyor. Artık Batum’a seyahat etmek ClickBus ile çok kolay!

Tek yapmanız gereken ClickBus.com.tr’ye girmek ve Batum’a yolculuk yapmak için istediğiniz tarihi seçmek. Sitemizde Metro Turizm’in İstanbul Batum seferlerini bulabilirsiniz. Firma günde birden fazla sefer düzenlemektedir. Siz de aralarından istediğinizi seçebilir, seyahatinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Batum online otobüs bileti satışında en çok rağbet edilen site olan Clickbus.com.tr’yi tercih ederek Batum biletinizi ucuza almış olursunuz. www.neredennereye.com/ucak-bileti


Batum'a giden otobüs firmaları
Doğu Karadeniz
Kahta Petrol
Lüks Karadeniz
Metro Turizm
Batum'a bağlı otogarlar
Batum Otogarı