6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

BAYBURT'a giden otobüs seferleri

Diğer BAYBURT seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Bayburt otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Bayburt’a giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Türkiye’nin en küçük illerinden biri olan Bayburt, Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yer almaktadır. Roma İmparatorluğu dahil olmak üzere pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan Bayburt’a seyahatinizde hem tarihe tanıklık edecek hem de Karadeniz’in eşsiz doğal güzelliklerinin keyfini çıkaracaksınız.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Türkmenlerin Anadolu’ya geçişlerinde yerleştikleri ilk şehirlerden biri olan Bayburt, Doğu Roma İmparatorluğu,  Osmanlılar ve Selçuklular başta olmak üzere birçok toplumu daha bünyesinde barındırmıştır. Bayburt’un gelişmesini sağlayan önemli kişilerin başında Süleyman Şah’ın kardeşi Tuğrul Şah gelir. Bayburt Kalesi’ni yeniden yaptıran Tuğrul Şah, sonrasında kenti Konya’ya bağlamıştır. 1916 yılında Ruslar tarafından işgal sırasında fazlasıyla harap edilen Bayburt, 1927 yılında Gümüşhane’ye bağlanmış ve 1989 yılında da il statüsüne kavuşmuştur.

Clickbus üzerinden İstanbul Bayburt otobüs bileti alırken en ucuz firmalar listelenir ve bu şekilde İstanbul Bayburt otobüs bileti alımınızı yapabilirsiniz.

Bayburt’ta Görmeniz Gereken Yerler

Doğal güzellikleriyle bilinen Bayburt’a seyahatinizde Sırakayalar Şelaleri’ni ziyaret edebilir, meşhur Aydıntepe Yeraltı Şehri’nde harika fotoğraflar çekebilirsiniz.

Bayburt’un en çok ziyaret edilen noktası olan Dede Korkut Kümbeti’nin, Dede Korkut’a ait olduğu varsayılmaktadır.

Tarihi eserler açısından şanslı kentimiz Bayburt’da ziyaret edilmesi gereken en önemli yerlerinden biri de ismini şehirden alan Bayburt Kalesi’dir. Kimler tarafından yaptırıldığı bilinmeyen Bayburt Kalesi, tarih içerisinde birçok kez harap edilip tekrar restore edilmiştir.

Bayburt’a Nasıl Gidilir?

Karadeniz’in güzel illerinden Bayburt’a seyahat etmek artık çok kolay! Tek yapmanız gerek ClickBus.com.tr’ye girmek ve seferleri sorgulamak. Ulusoy Turizm, Best Van Turizm ve daha pek çok otobüs firması arasından dilediğinizi seçin, en uygun fiyatlarla otobüs bileti almanın keyfini çıkarın.  www.neredennereye.com/ucak-bileti


BAYBURT'a giden otobüs firmaları
Has Bingol
Iğdırlı Turizm
Kanberoğlu Turizm
Metro Turizm
Ulusoy Turizm
Vangölü Turizm
BAYBURT'a bağlı otogarlar
Bayburt Otogarı