6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Bayburt Otobüs Firmaları, Seferleri, Bilet Fiyatları, Telefon Numaraları ve En Ucuz Bayburt Otobüs Bileti ClickBus.com.tr'de!

Bayburt’a giden otobüs firmaları

Her geçen gün gelişen bir şehir olan ve doğal güzellikleri ile mutlaka görmeniz gereken il, Karadeniz bölgesini Doğu Anadolu’ya bağlayan bir konumda yer almaktadır.  Bünyesinde barındırdığı Bayburt Üniversitesi ile üniversiteli gençlere de kapılarını açan şehrin ulaşım olanakları da üniversite yapıldıktan sonra daha da artmıştır. %45’lik bölümü dağlardan oluşan şehirdeki dağ silsilelerinin arasında bir de Çoruh Irmağı akmaktadır. Yüzyıllar boyu süren tarihi gelişiminin ardından bugünkü konumuna kavuşan şehir, Karadeniz bölgesine düzenlenen bir tura katılmayı planlayanlar için mutlaka görmenizi tavsiye ettiğimiz bir şehir. Camileri, yapısı, doğal ve tarihi güzellikleri ile kendine hayran bırakıyor.

Şehir, ulaşım olanakları ikiye ayrılıyor. Şehre ulaşmak için havayolu ve karayolu seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Genellikle karayolu ile sağlanan ulaşımda seferler, ortalama 14 saat sürmektedir. Uçak seferleri ile yapılan İstanbul Bayburt uçuş süresi ise 1 saat 45 dakika sürmektedir. Şehir, Erzurum havaalanına 60 dakika mesafede ve Trabzon havaalanına 2 saat mesafededir. Kaleleri, türbeleri, camileri, mağara ve şelaleleri ile bu şehri mutlaka görmelisiniz.

Özellikle şehirde yer alan ve içerisi buzdan yapılmış olan buz mağarası mutlaka görülmeye değer noktalardan.  Şehre düzenlenen bir tura ya da hafta sonu bir Bayburt gezisi yapmak istiyorsanız; Dede Korkut Türbesi, Bayburt Kalesi, Aydıntepe Yer altı Şehri, Sırakayalar Şelaleleri, Buz Mağarası şehirde mutlaka görmeniz gereken yerler arasında. Ayrıca şehrin birbirinden güzel yemek ve tatlılarını tatmadan da burayı terk etmeyin. neredennereye.com/otobus-bileti/