6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Bergama'ya giden otobüs seferleri

Diğer Bergama seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Bergama otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Bergama’ya giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Bergama, İzmir’in ilçelerinden biri olup Balıkesir ve Manisa illeri ile komşu durumdadır. Türkiye’nin en büyük ilçelerinden biri olan Bergama bünyesinde yüzü aşkın köyü barındırmaktadır. İlçe tarihi kalıntılar ve eserler bakımınından da ülkemizin en değerli bölgelerinden biridir. Bu özelliğinden dolayı da 2014 yılında UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne alınmıştır.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Bergama’nın tarihi yapılan araştırmalara göre milattan önce 3000 yılına kadar gitmektedir. Ülkemizin önemli tarihi yapılarına ev sahipliği yapan bölgenin ismi antik eserlerde Pergamon ya da Pergamonos olarak geçmektedir. Bergama’nın Bir kaynağa göre Andromaque’nin oğlu Pergamus tarafından, diğer bir kaynağa göre de Herakles’in oğlu Telephos tarafından kurulduğu söylenmektedir. Milattan önce 300 yıllarında Büyük İskender Doğu seferlerine başlamıştır. Böylece Perslerin Anadolu’daki egemenliği de sona ermiştir. Bu tarihten sonra Bergama Makedonya Krallığı’nın egemenliği altına girmiştir. Milattan önce 282 yılında Makendonya subaylarından Philetairos’un isyan çıkarması ve yönetimi ele geçirmesi ile Bergama Krallığı’nın temelleri atılmış oldu. Daha sonra sırasıyla Roma ve Bizans İmparatorluklarının hakimiyetinde kalan kent 716 yılında Araplar tarafından işgal edilmiştir.

Bergama 14.yüzyılın başlarında Osman Gazi’nin Bizans generallerini yenmesi sonucunda Osmanlı topraklarına katılmıştır. Bölge bu tarihten sonra büyük bir gelişme göstermiş ve hızla büyümüştür. İlk başta Balıkesir Sancağına bağlı olan kent daha sonra Manisa, son olarak da İzmir iline bağlanmıştır.

Clickbus.com.tr üzerinden İstanbul Bergama otobüs bileti alırken en ucuz firmalar listelenir ve bu şekilde İstanbul Bergama otobüs bileti alımınızı yapabilirsiniz.

Bergama’da Görmeniz Gereken Yerler

Bergama’da kafanızı nereye çevirseniz birbirinden farklı tarihi mekanları ve doğal güzellikleri görürsünüz. Bölgede ilk olarak dünyaca ünlü tarihi kalıntıları görmenizi tavsiye ederiz. Bunlardan ilki ve en önemlisi Bergama Antik Kenti’dir. Bu Antik kent birçok medeniyetin hüküm sürdüğü bir yerleşim alanı olmakla beraber aynı zamanda Roma döneminde bir şifa ve sağlık merkeziydi. Burası Hristiyanlık döneminde piskoposluk için bir merkezi görevi de görmüştür. Roma döneminin en yüksek tuğla yapısı olan Serapis Tapınağı da görmeniz gereken yerler arasındadır. Bu tapınağın avlusunda birçok tarihi heykel bulunmaktadır. Buranın ismi Bergama Kızıl Avlu olarak da bilinir.

Bir diğer görmeniz gereken yer ise 2. Eumenes zamanında yapılan Bergama Kütüphanesi’dir. İskenderiye Kütüphanesi’nden sonra en büyük kütüphane olan bu yer yaklaşık 200.000 kitabı bünyesinde bulundurur. Bu kütüphanenin yapıldıktan sonra Kleopatra’ya hediye olarak verildiği belirtilmektedir.

Bergama’ya kadar gitmişken  Asklepion Antik Kenti’ni de görmeden dönmek olmaz. antik çağın en önemli sağlık merkezlerinden biri olan kent dünyanın ilk psikiyatri hastanesine de ev sahipliği yapmaktadır. Diğer görülebilecek yerler ise Bergama Müzesi, Agora, Taş Han, Zeus Sunağı, Roma Tiyatrosu ve Kleopatra Güzellik Ilıcası’dır.

Bergama’ya Nasıl Gidilir?

Bergama yolculuğunuz ClickBus ile artık çok kolay! Bergama otobüs biletinizi ClickBus güvenilirliği ve kolaylığı ile alın.

Bergama’ya otobüs yolculuğu yapmak için bilet arama derdi bitti. ClickBus anlaşmalı olduğu 80’den fazla otobüs firması ile tüm biletleri parmaklarınızın ucuna getiriyor. Sizin tek yapmanız gereken ClickBus.com.tr adresine girip, gitmek istediğiniz yere Bergama yazmak ve arama tuşuna basmak. Ardından gelen listeden fiyatları karşılaştırabilir ve kolayca biletinizi satın alabilirsiniz.

Bergama online otobüs bileti satışında en çok rağbet edilen site olan Clickbus.com.tr’yi tercih ederek Bergama biletinizi ucuza almış olursunuz. www.neredennereye.com/ucak-bileti


Bergama'ya giden otobüs firmaları
Metro Turizm