6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bilecik Eskişehir Otobüs Bileti

Bilecik Eskişehir otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları Clickbus.com.tr’de! En kaliteli Bilecik Eskişehir otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın!

Demircihöyük: İnönü ilçe alanının doğusunda, Eskişehir-Bilecik il sınırı yakınında, Oklubali Köyü'nün sınırları içindeki höyük. Araştırmalar sonucunda höyükte, Kalkolitik Çağdan Orta Tunç Çağı'na değin yerleşildiği anlaşıldı. 1937de İstanbul Alman Arkeoloji Enstitüsünden Prof.Kurt Bittel'ın başlattığı kazılar, 1975’ten sonra aynı kuruluştan Dr.Manfred Koffmann tarafından sürdürüldü. Höyüğün en alt katmanındaki Kalkolitik yerleşmenin kalıntıları keramik ve diğer küçük buluntulardır. Elde edilen keramikier. Hacılar. Fikirtepe ve Pendik'le benzerlik gösterir. Hacılar kültürünün kuzeybatı sınırını oluşturan Demircihöyük aynı zamanda Anadolu ve Balkan kültürlerinin de kavşak noktasındadır. Tarım, avcılık ve balıkçılık yapan Kalkolitik insan, çakmaktaşı, obsidiyen ve bakırdan araç ve silah yapımında yararlanmaktadır. Höyük İlk Tunç Çağı' nda önemli bir yerleşmeydi. Ekonominin temel gelir  kayakları tarım ve hayvancılıktı. Arpa, buğday çeşitleri ve baklagillerin üretimi yapıldığı, kalıntılardan anlaşılmaktadır. Ancak, fındık, kızılcık, dut, böğürtlen gibi yemişlerin tarıma alınıp alınmadığı bilinmemektedir. Yine üretiminin yapılıp yapılmadığı kesin olmayan ketenden yağ çıkarılmaktaydı. Öküz, Demircihöyük insanının hem tarım aracı hem de besin kaynağıdır. 

BİLECİK - ESKİŞEHİR otobüs biletleri, ortalama 15 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 1 firma, günde 7 sefer yapmaktadır.

BİLECİK - ESKİŞEHİR arası yaklaşık olarak 83 km olup ortalama yolculuk 1 saat 6 dakika sürmektedir.

Bilecik - Eskişehir seyahatiniz için harita bilgileri, Bilecik için 40.15013 kuzey enlemi, 29.98306 doğu boylamı ve Eskişehir için 39.77667 kuzey enlemi, 30.52056 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Bilecik - Eskişehir seferi için kalkış noktaları ise Bilecik için Bozöyük ve Eskişehir için Sivrihisar noktalarıdır.

BİLECİK - ESKİŞEHİR haritası

En uygun fiyatlarla BİLECİK - ESKİŞEHİR otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve BİLECİK - ESKİŞEHİR seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla BİLECİK - ESKİŞEHİR seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.