6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

BİLECİK'e giden otobüs seferleri

Bilecik otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Bilecik’e giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Bilecik ili Marmara Bölgesi’nde bulunmaktadır. Bilecik’e seyahatinizde doğal güzellikler ve tarihi mirası gezerek harika vakit geçirebilirsiniz.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Bilecik’in tarihi milattan önce 3000’li yıllara dayanır. Bilecik’de o dönemlerde Tunç yapımı için kalay çıkarıldığı bilinmektedir. Milattan sonra Bizans İmparatorluğu’nun egemenliği altına giren şehre, sonraları Selçuklular yerleşmiştir. Selçukluların Bilecik’i almasında önemli katkıları olan Ertuğrul Bey aynı zamanda Osmanlı Devleti’nin kurulmasında büyük katkı sağlamıştır. Bilecik I. Bayezid dönemine kadar Osmanlı egemenliğinde kalmış lakin Timur’la yapılan Ankara Savaşı’nın kaybedilmesi sonucu 2 aylığına Timurluların egemenliğinde kalmıştır. Sonrasında Osmanlı egemenliğine tekrar alınan il, Kurtuluş Savaşı sonucu Türkiye Cumhuriyet’in illerinden sayılmıştır.

Clickbus üzerinden İstanbul Bilecik otobüs bileti alırken en ucuz firmalar listelenir ve bu şekilde İstanbul Bilecik otobüs bileti alımınızı yapabilirsiniz.

Bilecik’te Görmeniz Gereken Yerler

Bilecik’te Ertuğrul Gazi’nin türbesini ziyaret edebilir, dönemin mimarisini yansıtan ibadethanelerden Çelebi Sultan Mehmet Camii’ni gezebilirsiniz.

Bilecik’te Atatürk Köşkü merkeze 25 km uzaklıktadır. Bilecik seyahatinizde bu köşkü ziyaret edebilir keyifli anlar yaşayabilirsiniz.

Doğal güzellikler açısından da zengin ilimiz Bilecik’te Uzunçam Yaylası’nı, Pelit Özü geçit’ini ve Türbin Mesire Yerini gezebilir, harika fotoğraflar çekebilirsiniz.

Bilecik’e Nasıl Gidilir?

Eskişehir üzerinden işleyen bütün otobüslerin içinden geçtiği Bilecik; Adana’ya 785, Ankara’ya 310 Bursa’ya 96, Çorum’a 550, İstanbul’a 231, İzmir’e 452 Kayseri'ye 626, Ordu’ya 885 Tokat’a 744, Yozgat’a 529 kilometre uzaklıktadır.

Bilecik’e keyfili bir seyahat gerçekleştirmek için hemen Clickbus.com.tr’de seferleri sorgulayın. İsmail Ayaz ve daha birçok firma arasından dilediğinizi seçin, en uygun fiyatlarla Bilecik otobüs biletinizi satın alın.  www.neredennereye.com/ucak-bileti


BİLECİK'e giden otobüs firmaları
İsmail Ayaz
Metro Turizm
BİLECİK'e bağlı otogarlar
Bilecik Otogarı
Bozöyük Otogarı