6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

BİNGÖL'e giden otobüs seferleri

Diğer BİNGÖL seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Bingöl otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Bingöl’e giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Dünyada güneşin doğuşunun tam olarak izlenebildiği iki şehirden biri olan Bingöl’e seyahatinizde ender doğal güzelliklerle karşılaşmanız mümkün.  Tarihi dokusu ve ev sahipliği yaptığı toplumların tarihi miraslarıyla Bingöl mutlaka görülmesi gereken kentlerimizden biridir.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Bingöl, bilinen en eski adıyla Cebel-Cur ve sonraları Büyük İskender’in koyduğu ismiyle Çapakçur’dur ve 1944 yılına kadar Çapakçur ismiyle anılmıştır. Cumhuriyet tarihinde önceleri Elazığ ve sonra Muş’a bağlanan il, 1936 yılında ise il olmuştur. Asurlulardan Bizans’a pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış Bingöl, düşman işgali görmeyen şehirlerimizdendir.

Bingöl’de Görmeniz Gereken Yerler

Kral Kızı Kalesi, Pers hükümdarı tarafından kızı için yaptırılmıştır ve halen bir tepe üzerinde bulunmaktadır. Kığı Kalesi ise Bizanslılar döneminde yaptırılmış ve sağlam mimari yapısıyla halen ayakta durmaktadır.

Clickbus üzerinden İstanbul Bingöl otobüs bileti alırken en ucuz firmalar listelenir ve bu şekilde İstanbul Bingöl otobüs bileti alımınızı yapabilirsiniz.

Bingöl’e seyahatiniz sırasında Kala Tepesi’nden güneşin doğuşunu izlemenizi mutlaka tavsiye ederiz. Dünyada yalnızca Alplerden ve Bingöl’deki Kala Tepesi’nden gözlemlenebilen bu harikulade doğaüstü olay Temmuz-Ağustos ayları arasında çok net bir biçimde izlenebilmektedir.

Doğal güzellikler açından zengin kent Bingöl’de kaplıcalarda rahatlayabilir, Cır şelalesinde temiz havanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Bingöl’e Nasıl Gidilir?

Tarihi kent Bingöl’e otobüs bileti almak artık çok daha kolay! Tek yapmanız gereken ClickBus.com.tr’ye girmek ve seferleri sorgulamak. Yolculuk tarihinizi seçin ve onlarca otobüs firması arasından seçimizi yapın. Cesur Bingöl Turizm ve çok daha fazlası ClickBus.com.tr’de sizleri bekliyor. www.neredennereye.com/ucak-bileti


BİNGÖL'e giden otobüs firmaları
Best Van Turizm
Cesur Bingöl Seyahat
Has Bingol
Metro Turizm
Star Diyarbakır
Vangölü Turizm
BİNGÖL'e bağlı otogarlar
Bingöl Otogarı
Solhan Otogarı
Genç Otogarı
BİNGÖL'e bağlı diğer otobüs seferleri