6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Bingöl Otobüs Firmaları, Seferleri, Bilet Fiyatları, Telefon Numaraları ve En Ucuz Bingöl Otobüs Bileti ClickBus.com.tr'de!

Adını yaslandığı dağlardan alan Bingöl ilçelerinde insanlığın ilk yıllarına kadar uzanan kalıntılar ele geçirilmiştir. Bingöl dağlarında suyunun ölümsüzlük getirdiğine inanılan geniş bir pınar varmış, insanlar ölümsüzlük suyunu öğrenir öğrenmez pınar bir parçaya bölünmüş ve kaybolmuş. Şimdi hangi gölceğizin ölümsüzlük suyundan oluştuğu bilinmezmiş.

Bingöl’e giden otobüs firmaları

Görülecek Yerler

TARİHİ KALINTILAR

SEBİTERİAS KALESİ

Bingöl’e 20 kilometre uzaklıkta Murat Vadisi üzerindedir. Urartu Kralının bölgeyi elinde tutabilmek için yaptırdığı üç kaleden ayakta kalabilen kalıntılar görülebilir.

KRAL KIZI KALESİ (Dara-Hini)

Genç ilçesinin doğusunda, Diyarbük Çayı üzerinde tepede, söylentilere göre Pers Kralı Dara’nın kızı için yaptırdığı kalenin kalıntıları bulunur.

Yukarıdaki bilet arama motoru ile Bingöl otobüs firmaları karşılaştırılabilir ve bilet fiyatları listelenebilir. Böylece Bingöl’e giden en ucuz otobüs firmaları listesi karşınıza çıkar.

DOĞAL GÜZELLİKLER

BİNGÖL DAĞLARI (Kaletepe)

Karlıova ilçesindeki 3250 metre yükseklikteki Kaletepe’den güneşin doğuşunu, binlerce küçük göle bu ışıkların vuruşunu seyretmek inanılmaz güzelliktedir. Ancak 15 Temmuzdan 15 Ağustosa kadar tepeye çıkılabilir. Birçok yeri ancak yaya veya hayvan sırtında geçmek mümkün olabilir.

KAYAK EVİ

Bingöl’e 22 kilometre uzaklıktadır. Kayak için gerekli bütün tesisler yapılmıştır. Otel kısmı ve teleferik tesisleri mevcuttur. Yazın da yararlanılır.

BAL - KAYMAK EVLERİ

Bingöl - Elazığ karayolu üzerinde Kayakevinden 4 kilometre uzaktadır. Yolcular nefis bal ve taze kaymakla kahvaltı yaparlar.

SOĞUK SU

Bingöl’e 30 kilometre uzaklıkta, Karlıova yolu üzerindedir. Ünlü mesire yeridir.

HORATA

Kent’e 15 dakika uzaklıktadır. Yukarı Banazı köyü yakınlarında sulak bir mesire yeri

HELHAÇ DERESİ

Kiği’nin güney doğusunda 20 kilometre uzaklıkta av hayvanlarının bol olduğu bölge.

ORDUZU

Balık bolluğuyla ünlü turistik bölge Malatya - Elazığ asfaltının 5’inci kilometresindedir.

ŞİFALI SULAR

KOS (KAHRAN) KAPLICASI

Bingöl’e 22 kilometre uzaklıkta Ilıcalar Mevkiinde bir otel ve beş motelden oluşan tesisler rağbet görür.

HOROZ KAPLICASI Kiği ilçesinin batısında yeni adı Sabırtaşı olan şifalı sulu kaplıca.

Bingöl otobüs firmaları ve bu firmaların bilgileri Clickbus.com.tr’de! En ucuz online bilet fiyatları ile Bingöl otobüs biletinizi sorgulayın ve dilediğiniz firmadan biletinizi satın alın! neredennereye.com/otobus-bileti/