6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Bitlis Otobüs Firmaları, Seferleri, Bilet Fiyatları, Telefon Numaraları ve En Ucuz Bitlis Otobüs Bileti ClickBus.com.tr'de!

Kuruluşu kesin olarak belli değildir. Büyük İskender’in Hint Seferi sırasında bu bölgeden geçtiği ve kumandan Badlis’e burada bir kent kurdurduğu ve Bitlis adının da Badlis’den geldiği söylenir.

Bitlis’e giden otobüs firmaları

Görülecek Yerler

KALE

Kentin ortasında, çarşı içindedir. Büyük İskender’in Hind Seferi sırasında kumandanı Bedlis tarafından yaptırıldığı söylenir. Kalenin içinde tarihi dükkanlara ait duvarlar, bir hamam kalıntısı ve iki su havuzu bulunmaktadır.

ULUCAMİ

Bitlis’in merkezindedir. Artukoği’llarından Ebul Muzaffer Mehmet tarafından 1150 yılında yapıldığı üzerindeki kitabeden anlaşılmaktadır.

GÖKMEYDAN CAMİİ

Bir adı da Molla Hasan-ı Banuki olan cami 1216 yılında Selçuklular tarafından yaptırılmıştır.

Bitlis otobüs bileti alırken Clickbus.com.tr artık yanı başınızda! Biletinizi aratın ve en ucuz Bitlis otobüs firmaları, fiyatlarına göre listelensin.

ŞEREFİYE CAMİİ

Bitlis’te Çarşı içindedir. 1258 yılında Şerefhanlar tarafından yaptırılmıştır.

IHLASİYE MEDRESESİ

Bitlis’in Gökmeydanı semtindedir. 1590 yılında Şerefhan tarafından yaptırılmıştır. Şerefhan Medresesi de denir.

HATlBİYE MEDRESESİ

Bir adı da “Memu Dede” olan medrese, mescit ve türbeden oluşan bu eser II. yüzyılda yapılmıştır.

USTA ŞAGİRT KÜMBETİ

Ahlat’tadır. Yurdumuzdaki kümbetlerin en büyüklerindendir.

ÇİFTE KÜMBET

Bir adı da “Koşa Kümbetler” olan bu eser 1278 yılında yapılmıştır. Büyük Kümbet Bagatay Aka ile Şirin Hatuna, küçük kümbet ise Hasan Timur’la Tikun Hatun’a aittir.

ERZAN HATUN KÜMBETİ

Emir Ali’nin kızı Erzan Hatun tarafından 1397 yılında yaptırılmıştır.

BAYINDIR KÜMBETİ

Akkoyunlu hükümdarı Uzun Hasan’ın torunu Bayındır Hasan tarafından 1492 yılında yaptırılmıştır.

KALE

Yavuz Sultan Selim tarafından yaptırılmıştır. İçinde İskender Paşa Camii, Kadı Mahmut Camii ve birçok tarihi eser kalıntıları bulunur.

TATVAN NEMRUT GÖLÜ

Tatvan’ın kuzeyinde 15 kilometre uzaklıktadır. 1441 yılı püskürme sonucu dünyanın en büyük krater gölü meydana gelmiştir. Bir büyük gölün etrafında yarım ay biçimi oluşturan üç küçük göl daha vardır. Deniz seviyesinden 2400 metre yüksekliktedir.

Bitlis otobüs firmaları ve bu firmaların bilgileri Clickbus.com.tr’de! En ucuz online bilet fiyatları ile Bitlis otobüs biletinizi sorgulayın ve dilediğiniz firmadan biletinizi satın alın! neredennereye.com/otobus-bileti/